Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Moje zkušenosti s léčbou nemocí

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Jak léčí naše nová spolupracovnice, farmaceutka PharmDr. Jana Strieglerová, doma běžné virózy? A co znamená TERAPIE 3T?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Asi před 6 lety mi jeden kamarád vyprávěl, že jeho psa uštkla zmije. Pes dostal horečku, kňučel a neměl o nic zájem. Sám si našel cestu do sklepa, kde si v nejtmavším koutě lehl a 3 dny tam spal. Nejedl, jen pil vodu z misky. Po třech dnech vylezl ven a byl zase v pořádku.

Na tohoto pejska jsem si vzpomněla nedlouho poté, když náš tehdy tříletý syn onemocněl a měl vysokou horečku. Tehdy mě napadlo vyzkoušet, zda by podobný přístup fungoval i u dětí. Vždyť děti mají stejně jako zvířata ještě silnou intuici a dokážou vycítit, co je pro ně dobré a co ne. Zatáhla jsem v ložnici rolety a opravdu tam byla tma jako v noci. Doma nehrála žádná hudba, mluvili jsme tlumeně, aby byl co největší klid. Nabízela jsem synovi tekutiny podle toho, jak žádal. O jídlo nejevil zájem, tak jsem mu ho nenutila. Tento půst jen na vodě a bylinkovém čaji vydržel skoro dva dny. Ležela jsem s ním v posteli, cítil bezpečí a když chtěl, tak jsem mu polohlasem povídala pohádky nebo zpívala ukolébavky. Ale většinou chtěl jen ticho a mou přítomnost. Velmi mě překvapilo, že téměř pořád spal. To se dříve, když byl nemocný, nestávalo. Uvědomila sem si, jak světlo dráždí. Tma měla opravdu neuvěřitelný efekt. Po každém probuzení mu bylo lépe a lépe. Samozřejmě jsem mu dávala i homeopatika na horečku (Aconitum, Belladonnu, až to byla jen teplota, tak Ferrum phosphoricum) a protože se jednalo o chřipkovou virózu, tak i Oscillo.

Po dvou dnech, kdy se horečka zmírnila, se na posteli posadil a povídá: "Maminko, já chci polívečku". V tu ránu jsem věděla, že se vše vyvíjí dobrým směrem a že jeho tělo opravdu potřebovalo prostor na to, aby dokázalo zmobilizovat své vlastní obranné síly na uzdravení. Tím, že jsem ho nenutila do jídla, nemuselo tělíčko zpracovávat potravu a neubíralo si léčebnou sílu na trávení. Také to, že jsem s pomocí homeopatie respektovala přirozený průběh horečky, vedlo k podpoře samoléčebných sil organismu.

Od té doby tento způsob léčení praktikujeme u dětí i dospělých při každém náznaku nemoci, nachlazení nebo když cítím, že je někdo příliš unaven a že by se z toho mohla vyklubat nějaká nemoc. Tento způsob léčby jsem nazvala "Terapie 3T" - TICHO, TMA, TEKUTINY. Velmi mě překvapilo, že tímto přístupem se doba akutní fáze nemoci zkrátila, výrazně se zvýšila imunita a snížilo se u nás doma množství nemocí. Vlastně už máme doma jen občas nachlazení nebo rýmu. Důsledně ale dbám na to, aby po odeznění příznaků byly děti ještě několik dní doma, i když vypadají, že jsou úplně v pořádku, aby tělo mělo čas na dotažení až do plného zdraví a načerpání fyzických sil.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 12:35

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze