Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Arsenicum album. Aneb, co mi to doporučujete? Vždyť je to jed!

Autor: Denisa Wawreczková

Ano, Arsenicum album je skutečně velmi silným jedem, ale v homeopatickém ředění není nebezpečný, naopak dokáže dělat zázraky. Začínám trochu zvláštním způsobem, ale skutečně se nám stalo, že se pacienti obávali o své zdraví, když jsme jim doporučili Arsenicum album. Ráda bych tedy přispěla k dobré pověsti tohoto léku a uklidnila vás, že není čeho se obávat, pokud je lék užíván ve vhodném ředění a dávkování. A že může být paradoxně samotné Arsenicum album skvělým lékem na otravu, to nám krásně dokumentuje můj první příběh....

Ilustrační foto

Jednou jsme řešili případ pejska s akutním průjmem. Průjem začal potom, co pes snědl starší maso, které mu majitelka uvařila. Pes začal mít téměř okamžitě řídkou páchnoucí stolici. Majitelka se na nás obrátila hned druhý den. Již po první dávce Arsenicum album v ředění 9 byly viditelné změny - stolice byla formovaná. Lék byl podáván pro jistotu ještě další 2 dny, až se pes úplně zotavil a začal být opět živý a veselý. Lék Arsenicum album se předepisuje na potravinové intoxikace (nejčastěji masem nebo zkaženými konzervami).

Druhý příběh je můj osobní. Musím říct, že na tento problém je pro mě Arsenicum album v ředění 9 nebo 15 hotovým požehnáním a lékem „number one“. Jednou jsem po oslavě dostala urputný zánět žaludku. Zpočátku mi bylo jen tak nějak těžko, ale postupně se stav zhoršoval. Pociťovala jsem nepříjemný tlak v oblasti žaludku, který se změnil v urputné PÁLENÍ (jako žhavé uhlíky). Po několika dávkách Arsenica alba se mi skutečně velmi ulevilo a bolest začala odeznívat. Sama jsem tomu až nemohla uvěřit, jak se můj stav znenadání změnil a začalo mi být lépe a lépe. Podruhé jsem dostala opět zánět žaludku (netuším proč). Zkrátka jsem několik hodin po obědě najednou pocítíla takový podivný tlak v břiše. Myslela jsem si, že je to plynatost, tak jsem si dala Carbo vegetabilis a uvařila si heřmánkový čaj, ale nic. Začala jsem se cítit hůř a hůř, a když se objevilo PÁLENÍ žaludku, hned jsem věděla, co na to. Po několika dávkách Arsenica alba bolest zcela ustoupila. Tentokrát jsem však měla skutečně velké bolesti, až do takové míry, že jsem se bála, že umřu. Přidala jsem si na tento stav ještě Aconitum napellus. Strach doslova zmizel před očima. I přesto, že je strach ze smrti či z nemoci typický i pro Arsenicum album, zde jsem cítila, že to bylo Aconitum napellus, co zabralo efektivněji.

Třetí příběh je rovněž z domácího prostředí. Nevím, co to bylo za hrozný virus či bakterie, ale dlouho jsme nebyli všichni doma tak nemocní. Nejdříve to přešlo přes mužskou polovinu rodiny, nakonec jsem ulehla i já a mamka. Stručně řečeno: horečka, bolesti břicha, zvracení, velká bolest v krku, slabost a zemdlenost. Ačkoliv mě hodně bolelo v krku, přednější byl pro mě žaludek. Tak jsem sáhla po osvědčeném Arsenicu. Ulevilo se mi a tak jsem se dobelhala k mamce, abych zjistila, jak na tom je. Chudák také spolykala, co myslela, že jí pomůže, ale stále jí nebylo dobře. Když jsem se jí zeptala, co ji nejvíc trápí, řekla mi, že se nemůže pořádně napít. Pila pouze po doušcích málo a často, jinak by se pozvracela. Navíc cítila tlak na žaludku. Poradila jsem jí Arsenicum album, které jí naštěstí pomohlo. Sice jsme se ještě potřebovaly vyležet a pořádně se zotavit, ale alespoň už nám nebylo tak špatně.

Budete-li mít tedy někdy PÁLIVÉ BOLESTI zejména ŽALUDKU či budete mít podezření na OTRAVU ZKAŽENÝM JÍDLEM (MASEM), můžete vyzkoušet Arsenicum album v ředění 9 nebo 15. Alespoň nám se na tyto stavy lék skutečně velmi osvědčil. Chtěla bych však dodat, že v akutním stavu je dobré podávat lék často a intenzivně a pokud již po několika dávkách nepřináší zlepšení, tak je potřeba lék změnit nebo si pomoci jiným způsobem. Mám na sobě vyzkoušeno, že v akutním stavu správně zvolený lék skutečně velmi rychle ucítíte - reakce organismu je rychlá a vysloveně „procítitelná“. Nevím, jak lépe to slovy vystihnout. Zkrátka vám musí být skutečně mnohem lépe.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Denisa Wawreczková

Autor: Denisa Wawreczkovástudentka veterinární medicíny, studentka Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH

Od malička směřovaly mé krůčky k léčení a ke zvířatům. Klasická medicína pro mě tvoří pevný základ, který velice ráda obohacuji o alternativní metody. Jednou z nich je i homeopatie. Jsem velmi ráda,že jsem díky HLA s homeopatií v kontaktu již jako studentka veterinární medicíny. Mým životním mottem je zůstat neustále otevřená novým poznatkům. Příroda má neuvěřitelné léčivé síly, jen je potřeba se jim odevzdat...

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:35

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze