Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak se v létě připravit na zimu?

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Na jaře málokdo z nás myslí na zimu. Já rozhodně ne, ale jak vidím, že na našem smrku dozrávají mladé výhonky, hned si vzpomenu na smrkový sirup a začnu dělat zásoby na zimu.

Ilustrační foto
Zdroj: PharmDr. Jana Strieglerová

Smrkový sirup je totiž výborná "meducína" na kašel, průdušky a nachlazení. Námořníci nakládali smrkové výhonky do sudů a každý den dostávali na lodi povinný příděl. Moc dobře věděli, že pak nedostanou kurděje. Obsah vitamínu C je v nich opravdu vysoký.

Jak domácí sirup vyrábím?

Mladé smrkové výhonky natrhám a nakrájím na malé kousky. Dávám je do sklenice a prosypávám cukrem (používám třtinový). Vařečkou vše pořádně upěchuju a natlačím, aby se co nejvíce mechanicky poškodily mladé jehličky. Ty pak začnou pouštět šťávu a uvolňovat silice do cukru, čímž se cukr ztekutí. Sklenice nechám stát na okně asi 2-3 týdny. Až je všechen cukr dokonale rozpuštěný, směs přecedím přes sítko nebo plátýnko a dám do ledničky. Tam bude čekat až do zimy, kdy bude při nachlazení potřeba. Mám zkušenost, že v lednici vydrží i déle než rok.

Zbylé jehličky, je mi líto jen tak vyhodit, jsou ještě obalené sirupem. Propláchnu je tedy vodou, vymačkám citron a vypiju (až potom je vyhodím na kompost). Mňam, to je lahůdka!

Pokud v zimě přece jen nějaký kašel či nachlazení příjde, dávám sirup po lžičkách nebo rozmíchám do teplého čaje s citrónem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:14

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze