Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jsou dny, kdy nestíháme. Co pak s obědem?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Ne každý má možnost jít na oběd do dobré restaurace. Důvodů může být několik. U nás, v Ostravě, je poměrně těžké najít restauraci, kde dobře vaří. Ten, kdo sám vařit umí, ví, že dobré a kvalitní jídlo nemůže stát 60 korun a tak je pro někoho otázka obědů v restauraci i problémem finančním. Problémem ale mohou být i alergie na některé potraviny nebo dieta, kterou se momentálně snažíme dodržovat.

Ilustrační foto

Řešením pak může být příprava oběda v práci (takovou výhodu ale mnoho lidí nemá) nebo předchozí den doma. Výhodu mají ti, kteří chystají rodině teplé večeře – to pak stačí uvařit jídla trochu více a oběd na druhý den je hotový.

Já jsem si pro vás připravila pár rychlým, zdravých jídel, které zvládnete i ráno před odchodem do práce. Problémem může být jen způsob, jak jídlo ohřát, ale myslím si, že mikrovlnnou troubu už máme v práci všichni a i když to není úplně ideální způsob přípravy, je to ve většině případů lepší řešení než rohlík s tlačenkou nebo vlašským salátem. Vzhledem k tomu, že už je skoro léto, máme k dispozici spoustu zeleniny a i lidé, kteří mají ne některé druhy zeleniny nebo ovoce alergii, si mohou vybrat.

Cuketa s červenou čočkou

Prvním velmi rychlým receptem je cuketa s červenou čočkou. Je to dobré spojení polysacharidů a bílkovin, doba přípravy zabere maximálně 10 minut a i když jídlo ve výsledku nevypadá jako ze časopisu, všem, kteří ho zkusili, moc chutnalo. Na dušenou cuketu s červenou čočkou potřebujete olivový olej, na kostičky nakrájenou cibuli, na půlkolečka nakrájenou cuketu a propláchnutou červenou čočku. Na olej orestujete cibuli (asi 3 minuty), přidáte cuketu a necháte 3 minuty restovat. Přidáte čočku, zalejete vodou a osolíte. Necháte asi 10 minut na mírném ohni vařit (pozor na připálení), dokud čočka nezměkne. Místo cukety nebo k ní můžete podle chuti přidat orestovanou kapii, cherry rajčata nebo nakonec vmíchat třeba nakrájenou čekanku. To už nechám na vás, já mám ale tu úplně jednoduchou variantu ze 3 surovin moc ráda.

Teplý bramborový salát s červenou řepou

Červenou řepu si předem upeču v troubě. Salát dělám většinou tehdy, když si den předem může řepu upéct v troubě s něčím jiným – na jednou roštu mám pekáč s masem a na druhý dám omytou neloupanou řepu pokapanou olejem a zabalenou do alobalu). Na druhý den přidám k uvařeným bramborám (teď už i naše rané brambory chutnají báječně, takže nemusíte nic loupat) oloupanou nakrájenou řepu, 2 stonky nakrájené lahůdkové cibule a olivový oleje. Nahoru posypte brynzou nebo čerstvým kozím sýrem. Podobný a velmi chutný je salát, ve kterém místo řepy použijete na oleji orestované zelené fazolky (předvařené v páře) a místo sýru přidám na kousky nakrájené v oleji naložené sušené rajče.

Zapečené brambory se zeleninou v pečícím papíru

Tenhle recept mám fakt ráda, protože je nejen rychlý, ale nepotřebuji u něj skoro žádné nádobí... Předvařené brambory pokrájené na čtvrtinky (z předešlého dne) smíchám s nakrájenou zeleninou, kterou mám po ruce – cuketou na kolečka, paprikou na proužky, žampiony na čtvrtinky, fenyklem (bulva) nebo chřestem na kousky, cibulí na půlkolečka – a s mozarellou nakrájenou na kousky, zakápnu olivovým olejem, zabalím do pečícího papíru a dám zapéct na 20 minut. Pokud si brambory předvaříte den dopředu, zabere vám příprava samotného jídla 5 minut, za tu dobu se ještě nerozehřeje trouba...

Rychlých receptů je hodně, stačí nakombinovat vhodnou přílohu a k tomu dušenou zeleninu. Když k tomu všemu přidáte ještě pár zelených listů salátu, bude výsledek dokonalý. Vždy se snažte nepoužívat moc různých potravin, v jednoduchosti je přece krása...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:15

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze