Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Elektroakupunkturní testování alergií na potraviny

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Jako nutriční poradce pracuji 5 let, v ordinaci lékaře-homeopata o deset let déle. Tam jsem se setkala s elektroakupunkturní diagnostickou metodou a i s testováním alergií na konkrétní potraviny.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Popis metody je velmi jednoduchý a vychází z tradiční čínské medicíny. Každý orgán má na těle svou akupunkturní dráhu – meridián. Na koncových bodech těchto drah – jsou na dlaních rukou a ploskách nohou – se měří kožní odpor, který má mít standardní hodnotu v určitém rozmezí. Pokud je naměřená hodnota jiná, ať už vyšší nebo nižší, znamená to energetickou nerovnováhu dráhy a tím i příslušného orgánu. Je to metoda, kterou v polovině minulého století zavedl dr. Voll, proto se jí někdy říká metoda dr. Volla. Odtud také pramení její zkratka, EAV – elektroakupunkturní meření podle dr. Volla.

Měření je nebolestivé. Proud, který se používá, je minimální (v přístroji jsou 4 tužkové baterie). Někteří citliví pacienti popisují velmi jemné mravenčení na některých drahách, ale to jsou ojedinělé případy a většinou souvisí s oslabením energie právě na té dráze, na které mravenčení pociťují. Děti do 3 let věku se měří přes maminku (maminka drží dítě na klíně a terapeut provádí měření u ní).

První krokem při samotném testování je diagnostické měření „bez zátěže“, tedy bez vlivu jednotlivých potravin – získají se hodnoty momentálního stavu. Ty se pak srovnávají s hodnotami, které se naměří na jednotlivých bodech po té, co je do okruhu zapojen vnější stimul – potraviny, krém, potravinový doplněk, zvířecí srst, apod.

U testování potravinových alergií se měření provádí na dráze tlustého a tenkého střeva a na dráze imunitního systému (tyto dráhy jsou pouze na rukou), někdy i na dráze jater nebo slinivky (to jsou dráhy na nohou). U krémů se testuje na dráze jater a kůže, u dýchacích alergií se testuje i vliv na dráze plic. Hodnocení pak spočívá ve srovnání naměřených hodnot „bez potraviny“ a „s potravinou". Výsledkem je eliminace potravin, které způsobují zhoršení energetických drah. Je možné určit potraviny, které způsobují okamžitou, akutní alergii a pak potraviny, které alergizují mírně, ve větším množství nebo při častém používání.

Na první pohled je to metoda zdlouhavá, ale při dobré spolupráci je možné „natestovat“ během hodiny až 80 různých potravin, což je plně dostačující. V některých případech závažných forem alergií je nutné testování opakovat, většinou po 2-3 měsících, a to zejména v případech, kdy při testování vyjde málo vhodných potravin a pacient tak musí potraviny často střídat. V těchto případech se bohužel stává, že se některou potravinou organizmus přesytí a začne na ni reagovat alergicky. Podobnou zkušenost mají i pacienti s atopickým ekzémem. Masti a krémy musí často střídat, protože dlouhodobé používání jednoho krému po určité době kůži alergizuje.

Má zkušenost s testováním potravin je dobrá, zvláště pokud je testování kombinováno s homeopatickou terapií a celkovou úpravou životního stylu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:09

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze