Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Levandulový "nanukový" zákusek

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Po přečtení článku od Magdaleny Dobromily Staňkové mé obvyklé levandulové nadšení opět trochu povyrostlo. A jako kuchařka - pekařka, která většinou improvizuje, jsem zkusila připravit levandulovou odpolední mňamku vhodnou pro teplé letní dny. Podle doporučení ve zmíněném textu jsem si sušenou levanduli rozmixovala na prášek a dala jsem se do práce.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Na těsto potřebujeme:
1 hrníček (cca 2.5 dl) špaldové mouky jemně mleté
1 hrníček polohrubé mouky
1/2 - 3/4 hrníčku třtinového cukru
mletou levanduli (sypala jsem ji od oka - asi 1,5 čajové lžičky)
kypřící prášek bez fosfátů
1 dl oleje
asi 1,5 hrníčku rostlinného mléka anebo vody (podle bobtnavosti mouky)

Postup: Smícháme suché složky, přidáme olej a mléko. Pečeme ve vyhřáté troubě na plechu vymazaném olejem a vysypaném kokosem.

Na "nanukový" krém potřebujeme:
1/2 pytlíku kvalitního vanilkového pudingu
1,5-2 dcl rostlinného mléka (nebo kravského)
třtinový cukr podle chuti
1 ČL levandulového prášku
kousek másla
2 PL kvalitního bílého jogurtu
hořká čokoláda

Postup:
Z mléka, pudingového prášku, levandule a cukru uvaříme puding, necháme vychladnout. Poté přimícháme změklé máslo a jogurt. Směsí natřeme upečené a vychladlé těsto. Na vrch nasypeme nasekanou hořkou čokoládu.
Zákusek dáme do ledničky alespoň na jednu hodinu a můžeme servírovat. Nakrájený na trojúhelníčky a ozdobený čerstvými jahodami vypadá jako jako dort a chutná výborně. 

  • TIP: Zákusek je vhodný při alergii na vaječný bílek. Pokud nepoužijeme kravské mléko i při intoleranci laktózy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:26

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze