Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zdravotník a pacient jako partneři? Utopie, nebo nezbytnost?

Autor: Mgr. Margit Slimáková, Ph.D.

Není tajemstvím, že základem úspěšné terapie nemocí je dobrý vztah mezi pacientem a lékařem. Pacienti, kteří se aktivně zapojují do svojí terapie, zůstávají zdravější, v nemoci se rychleji zotavují a žijí déle. Jistotou úspěšného vyléčení proto není ani sebelepší lékař, který správně určil diagnózu a navrhl terapii, pokud nezíská důvěru pacienta, který bude mít vůli správně navrženou terapii dodržovat.

Ilustrační foto

Fakta o spolupráci mezi pacientem a lékařem

  • Dodržování předepsané terapie je přímo ovlivněno množstvím času, který efektivně stráví lékař s pacientem.
  • Až 80 % pacientů se schizofrenií nedodržuje léčbu.
  • U terapie statiny se uvádí míra přerušení terapie během prvního roku na úrovni 15 až 60 %, podobně tomu je i u antihypertenziv, kde je vyzvednuto méně než 50 % předepsaných léků.

Můžeme příčiny nedostatečné spolupráce hledat pouze na straně pacienta? Rozhodně ne. Řada lékařů totiž setrvává v paternalistické roli a nerada připouští, že pacient se musí stát partnerem v léčbě, jak detailně popisuji ve svém blogu Lékaři se neumí chovat, na aktuálně. Má-li se stát pacient partnerem, musí mít dostatek informací o nemoci a o všem, co s její léčbou souvisí.

Celý článek si můžete přečíst na blogu Margit Slimákové: www.margit.cz/zdravotnik-a-pacient/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Margit Slimáková, Ph.D.

Autor: Mgr. Margit Slimáková, Ph.D.Specialistka na zdravotní prevenci a výživu

Zdravotní prevenci a výživě se věnuji prakticky celý život. Vystudovala jsem farmacii a výživu, pobývala a pracovala jsem v Německu, Číně, Francii a USA. Ve své práci využívám osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny a kladu velký důraz na zdravotní prevenci. Zabývám se zejména poradenstvím a osvětou. Publikuji knihy a články, přednáším, organizuji semináře a prosazuji zdravou výživu do škol. Máme 3 děti a naše rodina žije v Praze.

Můj blog: http://www.margit.cz/

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 06:37

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze