Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Plánujete dovolenou se psem? Poradíme vám, jak na to!

Autor: Petra Sumeráková

Před námi je léto a s ním sezóna dovolených. V poslední době stále přibývá rodin, které s sebou berou i svého čtyřnohého mazlíčka. V dnešní době to již není žádný problém. Po splnění povinných očkování, označení mikročipem a vybavení petpasu může váš pejsek cestovat takřka po celé Evropě. Detailní podmínky pro vstup do jednotlivých zemí vám rád sdělí váš veterinář.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Na co svého psa připravit, co si vzít s sebou a jaká nebezpečí na něj mohou v teplých krajích číhat, to už je věc druhá a každý majitel by si měl předem vše důkladně zvážit a promyslet.

Samotné cestování autem není pro většinu psů žádný problém. Najdou se však i tací, kteří trpí nevolností. Musíte počítat i s tím, že mnohahodinová cesta může dělat problémy i psovi, který je jinak v autě v pohodě. V takovém případě nám mohou výrazně pomoci homeopatika a Bachovy esence. Již den před jízdou podejte psovi 4x denně 4 kapky Rescue esence a v den jízdy pokud možno pokračujte a kombinujte s přípravkem Cocculine - první tabletku podejtu psovi cca hodinu před výjezdem. Při potížích klidně opakujte každou hodinu i během jízdy až do vymizení nevolnosti. Toto homeopatikum je dobré vyzkoušet na nějaké delší trase ještě před dovolenou. Ne na každého psa totiž učinkuje, některým psům s výjimečně citlivým žaludkem pomáhá například Ipeca v ředění 9.

Co jí pes na cestách?

Na dovolenou pejskovi vezměte jídlo, kterým ho krmíte doma. Určitě se vyhněte kulinářským hodům, které máte v plánu absolvovat vy. Psovi byste jen rozhodili zažívání a připravili si nemilé překvapení v podobě například průjmu. Je dobré dopředu počítat i s variantou, že vám pes zbaští něco sám. Proto doporučuji posílit střevní mikroflóru ještě před odjezdem, například probiotiky, které můžete vzít pro jistotu i s sebou. Z homeopatik pomůže v případě ,,dietetické chyby“ např. Arsenicum album v ředění 15.

Co se týká vody, používejte určitě vždy i pro psa vodu balenou!!! Pro případ, že byste k ní náhodou neměli přístup, můžete použít koloidní stříbro 5 ppm, přidáním 1 ml do 1 l vody - uděláte tak dezinfekci i v případě pochybného zdroje. Koloidní stříbro bude navíc velkým pomocníkem pro celou rodinu, na dovolené ho můžete využít přímo multifunkčně. Je to přírodní dezinfekce na všechna povrchová poranění, odřeniny, štípance, popáleniny i od slunce. U nás doma se používá snad na vše.

Dbejte na to, aby pes nelítal celý den na slunci, neb i on může být přehřátý a hrozí u něj úpal! V případě, že by se tomu tak stalo, můžete použít Belladonu v ředění 9 nebo 15.

Pes v moři?

Hodně lidí se mě ptá, jak je to s koupáním psa v moři a slané vodě a zda ho poté ještě překoupávat v šamponu. Doporučuji, abyste psa každý den vždy po koupání v moři opláchli čistou vodou. Určitě bych to neřešila denním šamponováním. To bych nechala až po dovolené, kdy doporučuji ošetřit kůži, která byla extrémně vystavena soli, vykoupáním v aromaterapeutickém čili beztenzidovém mycím oleji. Navrátí kůži ztracenou přirozenou bariéru a zhydratuje ji.

Pozor na klimatizaci!

Další varování mám v případě klimatizace. Ta je dnes samozřejmostí jak v autech, tak na pokojích v penzionech či hotelích. Můžete z ní snadno onemocnět jak vy, tak i pes. Buďte tedy opatrní. Na rýmu či kýchání u psů velmi ráda používám aromaterapeutický nosní olej určený pro děti – je velmi jemný na nosní sliznici a psi ho velmi dobře snáší.

Na závěr se ještě zmíním o parazitech, kteří v jižních zemích představují ještě větší nebezpečí nežli u nás. Před odjezdem se poraďte se svým veterinářem o přípravcích, které psa preventivně ochrání i například před srdečními červy, kteří jsou v posledních letech velice rozšíření.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.5.2020 07:57

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze