Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Plánujete dovolenou se psem? Poradíme vám, jak na to!

Autor: Petra Sumeráková

Před námi je léto a s ním sezóna dovolených. V poslední době stále přibývá rodin, které s sebou berou i svého čtyřnohého mazlíčka. V dnešní době to již není žádný problém. Po splnění povinných očkování, označení mikročipem a vybavení petpasu může váš pejsek cestovat takřka po celé Evropě. Detailní podmínky pro vstup do jednotlivých zemí vám rád sdělí váš veterinář.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Na co svého psa připravit, co si vzít s sebou a jaká nebezpečí na něj mohou v teplých krajích číhat, to už je věc druhá a každý majitel by si měl předem vše důkladně zvážit a promyslet.

Samotné cestování autem není pro většinu psů žádný problém. Najdou se však i tací, kteří trpí nevolností. Musíte počítat i s tím, že mnohahodinová cesta může dělat problémy i psovi, který je jinak v autě v pohodě. V takovém případě nám mohou výrazně pomoci homeopatika a Bachovy esence. Již den před jízdou podejte psovi 4x denně 4 kapky Rescue esence a v den jízdy pokud možno pokračujte a kombinujte s přípravkem Cocculine - první tabletku podejtu psovi cca hodinu před výjezdem. Při potížích klidně opakujte každou hodinu i během jízdy až do vymizení nevolnosti. Toto homeopatikum je dobré vyzkoušet na nějaké delší trase ještě před dovolenou. Ne na každého psa totiž učinkuje, některým psům s výjimečně citlivým žaludkem pomáhá například Ipeca v ředění 9.

Co jí pes na cestách?

Na dovolenou pejskovi vezměte jídlo, kterým ho krmíte doma. Určitě se vyhněte kulinářským hodům, které máte v plánu absolvovat vy. Psovi byste jen rozhodili zažívání a připravili si nemilé překvapení v podobě například průjmu. Je dobré dopředu počítat i s variantou, že vám pes zbaští něco sám. Proto doporučuji posílit střevní mikroflóru ještě před odjezdem, například probiotiky, které můžete vzít pro jistotu i s sebou. Z homeopatik pomůže v případě ,,dietetické chyby“ např. Arsenicum album v ředění 15.

Co se týká vody, používejte určitě vždy i pro psa vodu balenou!!! Pro případ, že byste k ní náhodou neměli přístup, můžete použít koloidní stříbro 5 ppm, přidáním 1 ml do 1 l vody - uděláte tak dezinfekci i v případě pochybného zdroje. Koloidní stříbro bude navíc velkým pomocníkem pro celou rodinu, na dovolené ho můžete využít přímo multifunkčně. Je to přírodní dezinfekce na všechna povrchová poranění, odřeniny, štípance, popáleniny i od slunce. U nás doma se používá snad na vše.

Dbejte na to, aby pes nelítal celý den na slunci, neb i on může být přehřátý a hrozí u něj úpal! V případě, že by se tomu tak stalo, můžete použít Belladonu v ředění 9 nebo 15.

Pes v moři?

Hodně lidí se mě ptá, jak je to s koupáním psa v moři a slané vodě a zda ho poté ještě překoupávat v šamponu. Doporučuji, abyste psa každý den vždy po koupání v moři opláchli čistou vodou. Určitě bych to neřešila denním šamponováním. To bych nechala až po dovolené, kdy doporučuji ošetřit kůži, která byla extrémně vystavena soli, vykoupáním v aromaterapeutickém čili beztenzidovém mycím oleji. Navrátí kůži ztracenou přirozenou bariéru a zhydratuje ji.

Pozor na klimatizaci!

Další varování mám v případě klimatizace. Ta je dnes samozřejmostí jak v autech, tak na pokojích v penzionech či hotelích. Můžete z ní snadno onemocnět jak vy, tak i pes. Buďte tedy opatrní. Na rýmu či kýchání u psů velmi ráda používám aromaterapeutický nosní olej určený pro děti – je velmi jemný na nosní sliznici a psi ho velmi dobře snáší.

Na závěr se ještě zmíním o parazitech, kteří v jižních zemích představují ještě větší nebezpečí nežli u nás. Před odjezdem se poraďte se svým veterinářem o přípravcích, které psa preventivně ochrání i například před srdečními červy, kteří jsou v posledních letech velice rozšíření.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 16:58

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze