Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Plánujete oslavu na Den dětí?

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Mezinárodní den dětí je příležitostí, kdy si naše ratolesti rády zařádí se svými kamarády. Děti na to jdou opatrně, naznačují, že narozeniny měly už dávno, že svátek bude za dlouho a že už by si opět rády NĚKOHO pozvaly domů...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Maminka odolává, vysvětluje, ale pak v srdíčku "vyměkne" a jak uvidí v kalendáři prázdnou odpolední kolonku, dětem oslavu odsouhlasí. Druhý den toho pak lituje, protože to byl jediný den, kdy se mohla trochu nadechnout. Ale co maminka slíbí...

Po obvolání maminek kamarádů následuje další otázka dětí: "A co jim, mamko, připravíme?" A maminka začne plánovat. Protože je uvědomělá a zbyl v ní ještě drobek pudu sebezáchovy, nechce mít dům plný dětí s hyperaktivitou vyvolanou přemírou cukru a barviv, přemýšlí, jak děti nalákat na trochu zdravější a přesto chutnou variantu pohoštění. Na stole tedy nebude chybět:

  • Mísa plná ZELENINY. Dětem se líbí kytičky ze syrové mrkve, na kolečka nakrájená okurka, paprika, cherry rajčátka i salátové listy zakápnuté trochou umeocta. 
  • Velký talíř plný OVOCE mizí velmi rychle - hlavně tehdy, když je z ovoce vyskládaná mandala.
  • COOKIES - často je pro dětské návštěvy peču. Jsou dětmi oblíbené. Někdy je dělám i v bezlepkové verzi (záleží na "složení" pozvaných kamarádů).
  • Děti mají rády i ČOKOLÁDOVÉ KOŠÍČKY, které připravíme z kvalitní hořké čokolády. Do cukrářských košíčků připravíme semínka, oříšky, hrozinky, burizony, které pak zalijeme rozpuštěnou čokoládou a necháme ztuhnout.
  • Každá dětská i dospělácká návštěva ví, že u nás na stole určitě nebude chybět FOCACCIA. Peču ji tenkou a pak ji lámu na malé kousky, které pak děti jedí s luštěninovou pomazánkou (chutná skoro "jako chipsy"). Na nedávné oslavě u nás měla úspěch pomazánka, kterou jsem připravila ze špenátových lístků, česneku, olivového oleje a uzeného tofu - vše jsem umixovala dohromady.
  • Aby nechybělo i něco "syntetického", v nabídce obchodů lze koupit i kukuřičné tortilla chipsy, dokonce se najdou i nesolené. Podávám je rovněž k pomazánkám. Z luštěninových pomazánek a kváskového chleba lze připravit alternativu ke klasickým chlebíčkům. Pokud budou hezky barevné, budou pro děti lákavé. Z těsta na kváskový chléb můžete upéct i šnečky plněné luštěninovou pomazánkou.
  • Dětem chutnají i různé placičky - z rýže, červené řepy a čočky, z pohanky s mrkví a fazolí, z jáhel a cizrny...
  • Opečené plátky tofu jsou také výborným kouskem "do pusy" - bílé tofu nakrájejte na tenké plátky, nechte je marinovat ve směsi z olivového oleje, soli, koření (kari, bazalka, česnek, chakalaka, garam masala - podle chuti) a pak opékejte z obou stran.
  • Nikdy se u nás nesmí zapomenout na čokoládovou bábovku ze špaldové mouky.
  • A když není čas na pečení, stačí místo sušenek z bílé mouky a se ztuženým tukem, dětem nabídnout sušenky máslové z celozrnné mouky...

Krásnou oslavu všem! Maminkám i pár okamžiků klidu a dětem, ať jsou šťastné bez ohledu na to, jestli jim maminka oslavu doma připraví nebo ne.

Užijte si společný čas.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:49

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze