Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak se chránit před klíšťaty a hmyzem?

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Krásné jarní počasí láká na výlety do přírody. Mě a moji rodinu dny prozářené sluníčkem nenechají v klidu a prostě musíme do lesa. Stavění domečků pro broučky, pletení věnečků na loukách, ležení v távě s rukama za hlavou a meditování při pohledu do koruny stromů...nádhera. Ovšem při našich toulkách přírodou si často domů přinášíme neočekávané návštěvníky – klíšťata.

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Vzhledem k tomu, že syn chodí do lesní školky, je toto téma pro nás opravdu aktuální. Letošní zima byla ke klíšťatům velmi milosrdná a nestihly pořádně vymrznout. Proto nás už od února pěkně trápí. Za ta léta, po která řešíme, jak se před nimi chránit a jak je šetrně odstraňovat, jsem posbírala řadu postřehů, rad a zkušeností o které bych se s Váma ráda podělila.

  • Základem je prevence a tou je vhodné oblečení: do lesa chodíme v dlouhých kalhotách (nohavice zastrčíme do ponožek – není to sice na módní přehlídku, ale klíšťata nezalezou do nohavic).
  • Před cestou se vždy nastříkáme repelentem. Možností je několik: klasický na chemické bázi koupený v lékárně, přírodní koupený nebo doma vyrobený – rozmarýnový (sáček sušené rozmarýnové natě přelijeme 1 litrem horké vody a přes noc necháme vyluhovat. Přidáme 1 polévkovou lžíci vinného octa, nalijeme do rozprašovače a uchováváme v lednici)
  • Výborně jako odpuzovadlo nejen na klíštata, ale i komáry a další hmyz působí éterické oleje (levandule, máta, meduňka, rozmarýna, fenykl, hřebíček, jalovec, citronela, tea tree). Levandule a tea tree se dají kápnout přímo na kůži (na pulzující místa). Ostatní olejíčky je dobré rozpustit nejdříve v trošce lihu a pak nalít do vody. Vše pak přelijeme do rozprašovače. Výhodou je, že pak krásně voníme. S dětmi jsme si také vyráběli malé látkové pytlíčky, do kterých nasypeme fenykl a při cestě do přírody máme pytlíčky na šňůrce na krku nebo uvázané za opaskem.
  • Jako prevence před poštípáním hmyzem se mi velmi osvědčil tento recept: do Alpy francovky nasypeme asi 20 ks koření hřebíčku, necháme 1-2 týdny vyluhovat a pak potíráme pulzující místa (za ušima, za krkem, pod koleny, loketní jamky, zápěstí, kotníky..). Opravdu na nás pak komáři nelezou.
  • V hlavní sezoně užíváme B-komplex. V lékárně se dá koupit B-komplex repelent, pro děti i pro dospělé. Dáváme 1x denně.
  • Nesmíme zapomenout na homeopatii. Před dlouhodobým pobytem v lese (např. tábor, škola v přírodě,..) se nám osvědčilo užívání Ledum Palustre v ředění 30 1x denně.
  • Po návratu z přírody je třeba důkladně prohlédnout celé tělo. Nezapomínejme na pokožku hlavy, kde je někdy problém v záplavě vlasů klíště najít. Klíšťata také ráda zalézají mezi prsty na nohách.

Pokud najdeme již přisáté klíště, tak je třeba ho co nejrychleji a nejšetrněji odstranit. Klíště při nešetrné manipulaci vypouští obsah svých vnitřností do kůže. To poznáme podle toho, že místo je červené a hodně svědí. Ihned podáváme Ledum Palustre v ředění 9 a místo ošetříme (dubové kapky, jodové pero nebo Betadine).

Na potírání míst poštípaných hmyzem se nám velmi osvědčil Dapis gel.

Na závěr přidávám recept mojí babičky, která do Alpy francovky nebo domácí slivovice dávala okvětní lístky bílé lilie a nechala je tam dlouhodobě naložené. Tímto lektvarem pak potírala všechny štípance, škrábance, opuchlá a svědivá místa. Tento recept získala od své maminky a ta zase od své, takže v naší rodině koluje už po generace. Sama ho mám už několik let vyrobený a opravdu funguje.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:46

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze