Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jarní homeopatické setkání splnilo očekávání

Autor: Lucie Nestrašilová

Minulý květnový víkend patřil již tradičně jarnímu setkání homeopatů - lékařů, psychologů, lékárníků, porodních asistentek a dalších odborníků, kteří užívají ve své praxi homeopatii. Více než 150 účastníků se sjelo na tři dny do Prahy, aby načerpali nové informace z praxe zkušených odborníků a vzájemně si předali zkušenosti ze své každodenní praxe.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Letošní jarní seminář pořádaný Homeopatickou lékařskou asociací byl zaměřen na témata z oblasti gynekologie a psychosomatiky. Účastníci se tak mohli dozvědět, jak může homeopatie zlepšit možnosti života bez uroinfektů, co lze udělat pro matku a dítě během gravidity nebo jak do života navrátit imunitu, ženskost a ztracený řád.

Vítaným zpestřením byla účast francouzské lékařky, gynekoložky, Dr. Christelle Besnard-Charvet, autorky knihy Homeopatie a perimenopauza, kterou vydalo v roce 2014 nakladatelství Grada. Jejím zkušenostem byl věnován celý sobotní den. Přednášky s názvem “Homeopatická podpora u onkologických pacientek” a "Neplodnost - možnosti a limity homeopatie" paní doktorky Charvet byly určeny i širší odborné veřejnosti, tedy i těm odborníkům, kteří nemají přímou zkušenost s homeopatií, přesto se však chtějí o možnostech této šetrné léčebné metody dozvědět více.

Neděle pak patřila výhradně psychosomatice. Zkušené psycholožky Mgr. Margareta Šlemínová a Mgr. Eva Pávková přítomným sdělily, jak je to s harmonií mužského a ženského principu z pohledu psychosomatiky. Zařazení psychologie bylo pro účastníky velmi inspirující a podle reflexe ze strany účastníků nemálo obohatí jejich odbornou praxi. 

Podle ohlasů přítomných setkání předčilo očekávání účastníků.

"Velmi často jezdím na různé kongresy ve svém oboru a mám srovnání, co se organizačních věcí týče. Musím Vám střihnout poklonu, nemáte konkurenci široko daleko. Od začátku až dokonce naprosto profesionálně organizovaná akce. Byl vidět obrovský kus práce, který je za tím vším. Celý víkend byl harmonický, mohli jsme si všichni dovolit ten luxus vypnout hlavu a věnovat se jen homeopatii, protože o nás bylo dokonale postaráno. Jsem pyšná, že jsem členkou HLA."

"Jsme rádi, že jsme byli na jarním semináři, byli jsme nadšeni atmosférou, která je absolutně nepřítomná na klasických konferencích. Jednota účastníků byla úžasná. Ještě dlouho budeme z jarního setkání čerpat."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 18:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze