Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická nemocnice v Neuilly-sur-Seine ve Francii, 1914-1916

Autor: Lucie Nestrašilová

Homeopatická nemocnice v Neuilly fungovala jen krátkou dobu, od konce roku 1914 do března 1916.

Homeopatická nemocnici v Neuilly-sur-Seine

Během této doby bylo v nemocnici, která byla pod vojenskou kontrolou a spolupracovala s francouzským Červeným křížem, řešeno 202 případů, z nichž 122 bylo chirurgických.

Stavba nemocnice byla s ohledem na stále náročnější požadavky na lékařskou péči o nemocné a zraněné z rané fáze 1.světové války, umístěna co nejblíže k přední bojové linii. Umístění v Neuilly bylo vybráno proto, že stávající stavba Villa Borghese v Neuilly-sur-Seine byla jako velké sanatorium již zařízena a plně potřebám zařízení vyhovovala.

Nemocnice byla uznávanou homeopatickou nemocnicí a byla v ní praktikována terapie školy Hahnemanna. Ačkoli nemocnice nesloužila bezprostředně jako traumacentrum, případy, které v ní byly léčeny měly akutní charakter a vyžadovaly mnoho chirurgických postupů vyplývajících z poranění a vzniklých komplikací.

Dr. Hawkes z Liverpoolu, který určitou dobu nemocnici řídil, zdokumentoval mnoho případů, které léčil. Mezi osmdesáti lékařskými případy, bylo deset léčeno na tyfus, osm pacientů trpělo chronickým onemocněním trávicí trubice, čtyřicet pacientů mělo respirační onemocnění. Ostatní pacienti byli léčeni na onemocnění srdce, ledvin a akutní a chronické revma. Nikdo z pacientů nezemřel.

Na chirurgických případech Dr. Hawkes úzce spolupracoval s profesorem Hartmannem (světoznámým chirurgem z Paříže). Chirurgických případů bylo celkem sto dvacet. Bylo mezi nimi mnoho zlomenin a dalších úrazů z bojové linie. Přestože byl v Neuilly veden úplný seznam pacientů, konkrétní informace o jednotlivých případech byly velmi omezené.

Nemocnice byla položena na velmi klidném místě, se zahradou, což bylo příznivé pro regeneraci pacientů i samotnou léčbu. Vládla tam atmosféra pohody, spokojenosti a klidu. Pacientům byla poskytnuta ta nejlepší péče, aby se mohli co nejdříve vrátit ke svým bojovým jednotkám.

Z důvodu převelení většiny lékařů a sester do jednotek Royal Army Medical Corps byla nemocnice v březnu roku 1916 uzavřena. I když byla nemocnice v Neuilly otevřena pouze krátkou dobu, přesto hrála klíčovou roli v homeopatické léčbě pacientů z první světové války.

Volný překlad z anglického originálu Lucie Nestrašilová
Zdroj:
www.YourLifeYourDreams.com

O autorovi:
Jeff Niswonger je profesionální wellness kouč, autor a řečník. Svým klientům pomáhá žít a praktikovat wellness životní styl a pracovat na osobním rozvoji, což obohacuje jejich život (wellness - celkově vyvážený tělesný i mentální stav člověka) Další informace o autorovi naleznete na www.YourLifeYourDreams.com
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:49

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze