Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak si poradit s třískou?

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Kousání klacků, dřeva a jiných předmětů je velmi oblíbená činnost mnoha našich psích miláčků. Někteří této zálibě věnují i několik hodin, nebo jako velcí pomocníci „uklidí“ už srovnané dřevo, připravené na zimu.

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Miroslava Menclová

Většinou to není pro psí miláčky žádný závažný problém, trpí tím zejména chrup, kdy dochází k jeho zvýšenému opotřebení. Stále lepší varianta než někteří pacienti, kteří mají oblibu v požírání věcí nestravitelných – kameny, gumové hadice, míčky, hračky atd.

Jeden z takovýchto „okusávačů“ zavítal i k nám do ordinace. Jednoho dne jeho kousání neskončilo bez následků. Takový "malý problém", třídenní okusování polena skončilo třískou přímo v jazyku. Co s tím? Tříska zabodnutá v první třetině jazyka velikosti půl centimetru. Vytažení klasickým postupem vzhledem k lokalizaci třísky zhola nemožné. Tady má nezastupitelnou roli homeopatie, která mě již mnohokrát v léčbě mých pacientů pomohla.

Zde je volba léku jednoznačná – Silicea, také někdy laicky nazývaná tahačem cizích těles, v tomto případě tříska. Tento lék se velmi osvědčil při léčbě hnisavých procesů, a to včetně hnisajících zánětů zubů. S oblibou ho používám také u osin či trnů zabodnutých v packách. Použití tohoto léku v nízkém ředění ( 5 C) je omezeno u pacientů, kteří mají nějaký implantát - včetně mikročipu.

Nasazen byl lék Silicea v ředění 9 2x denně 5 granulí, k vyhnisání třísky došlo po třech dnech podávání.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 11:02

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze