Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak si poradit s třískou?

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Kousání klacků, dřeva a jiných předmětů je velmi oblíbená činnost mnoha našich psích miláčků. Někteří této zálibě věnují i několik hodin, nebo jako velcí pomocníci „uklidí“ už srovnané dřevo, připravené na zimu.

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Miroslava Menclová

Většinou to není pro psí miláčky žádný závažný problém, trpí tím zejména chrup, kdy dochází k jeho zvýšenému opotřebení. Stále lepší varianta než někteří pacienti, kteří mají oblibu v požírání věcí nestravitelných – kameny, gumové hadice, míčky, hračky atd.

Jeden z takovýchto „okusávačů“ zavítal i k nám do ordinace. Jednoho dne jeho kousání neskončilo bez následků. Takový "malý problém", třídenní okusování polena skončilo třískou přímo v jazyku. Co s tím? Tříska zabodnutá v první třetině jazyka velikosti půl centimetru. Vytažení klasickým postupem vzhledem k lokalizaci třísky zhola nemožné. Tady má nezastupitelnou roli homeopatie, která mě již mnohokrát v léčbě mých pacientů pomohla.

Zde je volba léku jednoznačná – Silicea, také někdy laicky nazývaná tahačem cizích těles, v tomto případě tříska. Tento lék se velmi osvědčil při léčbě hnisavých procesů, a to včetně hnisajících zánětů zubů. S oblibou ho používám také u osin či trnů zabodnutých v packách. Použití tohoto léku v nízkém ředění ( 5 C) je omezeno u pacientů, kteří mají nějaký implantát - včetně mikročipu.

Nasazen byl lék Silicea v ředění 9 2x denně 5 granulí, k vyhnisání třísky došlo po třech dnech podávání.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:29

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze