Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co můžeme udělat pro radost svého srdce nejen v květnu?

Autor: Magdaléna Dobromila Staňková

Květen je měsícem lásky, rozkvetlých stromů i měsícem ve znamení srdce. To nejlepší, co můžeme pro své zdraví v květnu udělat je se znovu zamilovat do života. Připijme si na lásku nápojem meduňkovým neboli „potěšením srdce“.

Ilustrační foto
Zdroj: Magdalena Dobromila Staňková

Období léta začíná už od poloviny května, kdy je nejaktivnějším orgánem těla srdce, v červnu pak tenké střevo a krevní oběh v červenci. Srdce je sídlem radosti a lásky, ovlivňuje naši schopnost inteligence a intuice. Se srdcem souvisí také stav tenkého střeva, řeči, cév, krevního oběhu a pleti. Srdce řídí proudění krve v těle a pokud je oslabené nemůže dobře proudit nejen krev, ale ani naše životní energie. Krev symbolizuje životní energii i radost. Srdce jako každý sval potřebuje pro svoji práci nejen dosti radosti, ale i dostatek výživných látek, hlavně hořčíku – čerstvé zelené byliny a zeleniny, semínka a ořechy, dostatek slunce a kyslíku nejlépe venku v přírodě (správný jógový dech a cvičení) a volnou krční a hrudní páteř.

Vědomé přeměňování strachu na lásku pomáhá k celkovému zlepšení zdravotního stavu.

Oslabené srdce se může projevit nejen arytmií, ale i úzkostmi, nervozitou a nízkým sebevědomím. Mysleme proto více na potěchu našeho srdce, děkujme mu denně s upřímnou vděčností, že pro nás bije a naslouchejme jeho hlasu, tak jak to známe z pohádek. Srdce nám může onemocnět, pokud se necháme řídit pouze hlavou a rozumem a potlačíme cit.

Z bylin našemu srdci v létě prospívají: růže, levandule, kontryhel, meduňka při bušení srdce, srdečník, máta, hloh, květ kaštanu, lněné semínko, lesní čaj - maliník, ostružiník a jahodník – listy i plody, lípa, černý bez a černý rybíz, kozlík, rozmarýna, čerstvé bylinné a ovocné i zeleninové šťávy.

Z éterických olejů: levandule, růže, pelargonie, máta, neroli, jasmín, ylang ylang a rozmarýna s citronem také do vlasové kosmetiky. Oleje používáme nejen k inhalaci a masážím, ale i k péči o pokožku celého těla. 

Maminkám k svátku

V květnu slavíme svátek matek a právě my maminky míváme často se srdcem problémy, když jsme až příliš starostlivé a strachujeme se o své děti a rodiny. Narozením potomků nám přibývá mnoho radostí i starostí, ale přehnaným strachováním neprospějeme ani jim ani sobě. Příznaky jako je zrychlený tep a bušení srdce v klidu, neurčité bolesti u srdce spojené s nevolností žaludku a úzkostí, náhlé vyražení potu, je třeba vždy brát vážně a nechat se nejprve vyšetřit u odborníka. Právě tyto potíže často ženy ani jejich okolí nebere vážně, přes to, že může jít o příznaky srdečního infarktu nebo nadměrné činnosti štítné žlázy. Až po vyšetření a vyloučení srdečního onemocnění si pak žena může oddechnout a svěřit se péči léčivých bylinek a přírody. Bylinkou pro psychické a neurotické potíže se srdcem je meduňka (více o ní najdete v našem článku "Meduňkové osvěžení") a srdečník obecný, lidově zvaný buřina srdečník, o kterém se píše ve starých knihách: „Není žádná bylina, která by lépe rozptýlila melancholické myšlenky srdce.“

Srdečník patří mezi silně uklidňující byliny a sbírá se jako kvetoucí nať. Podává se buď formou čaje nebo tinktury či v homeopatické formě. Srdečník se může v malé míře užívat i v těhotenství ale jen po poradě s odborníkem. Podává se především při léčbě hormonálních výkyvů v přechodu u žen, také při léčbě prostaty u mužů a při mírné formě cukrovky. Pro zpravidelnění menstruačního cyklu mladých dívek kombinujeme srdečník do směsí s meduňkou, maliníkem a květem hluchavky. Srdečník může pomoci i v obdobích převratných životních změn - přechodu, rozvodu, ztráty zaměstnání či odlétání dětí z hnízda.Tehdy nám srdečník pomáhá opouštět jednu fázi života a přivítat novou.

Čaj pro posílení srdce v době přechodu podle Heidy Fisher:

2 díly nati srdečníku obecného
2 díly listu a květu hlohu
2 díly kořenu kozlíku lékařského
1 díl nati meduňky lékařské
1 díl šištic chmelu

Čaj louhujeme 10 minut a popíjíme 1 – 2x denně podle potřeby.

Milé maminky, k vašemu květnovému svátku vám přeji, ať dokážete žít beze strachu a se srdcem otevřeným. Všechny naše životní zkoušky i trable jsou nám nakonec k dobrému, když je dokážeme s láskou přijmout. Lékem útěchy srdce je bezpodmínečná láska, důvěra a odpuštění všem i sama sobě. Nezapomínejte, že děti jsou KVĚTY NAŠEHO ŽIVOTA..., i když nás někdy nesnesitelně zlobí...

Srdečně zveme všechny ženy, které se chtějí znovu zamilovat do sebe a do života, podpořit své zdraví, krásu a sebe vědomí, na kurzy, které pořádám ve spolupráci s Ivetou Kučerovou - www.zivaradost.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdaléna Dobromila Staňková

Autor: Magdaléna Dobromila Staňkovábylinářka, píšící výtvarnice, ilustrátorka, fotografka, lektorka a nadšená zahradnice

Bylinky mě zajímaly od dětství a přivedla mě k nim moje babička lékařka, která mi darovala první knihu o léčivých rostlinách s praktickými návody. K homeopatii jsem se dostala přes své zdravotní problémy a hledání přírodní cesty léčení. Při svém prvním těhotenství jsem pátrala po knize o použití bylinek v těhotenství, pro kojící matky a malé děti a protože jsem žádnou takovou nenašla, musela jsem ji sama napsat, nakreslit ilustrace rostlin, nafotit a především prožít na vlastní kůži. Své zdravotní potíže v těhotenství a po porodu jsem řešila nejen bylinkami, ale i homeopatií, která je výborná právě pro tuto skupinu maminek a dětí. O své zkušenosti maminky tří dětí se ráda podělím i na tomto webu.

Se svou rodinou a třemi dětmi žiji v Třebonicích na venkovském statku na okraji Prahy 5. Napsala jsem a ilustrovala úspěšnou knihu „Bylinky pro děti a maminky“ (Grada, 2009). Vycházím z vlastní praxe, bylinky nejen sama pěstuji, ale používám je ke zlepšování zdraví celé své rodiny.

Aktuální pozvánky na mé přednášky, semináře i botanické vycházky do přírody za jedlými rostlinami najdete na webu: www.bylinkypromaminky.blogspot.cz a www.studioosm.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 22:33

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze