Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Ignatia amara a "její" příběhy

Autor: Denisa Wawreczková

Ignatia amara je velkým lékem v mém životě. Je to hluboce působící lék, který dělá hotové zázraky a dokáže odblokovat hluboké emoční blokády. Chtěla bych se s vámi podělit o mé osobní zkušenosti s tímto lékem.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Než začnu vyprávět příběh, ráda bych ještě na úvod řekla jedno. Stále nechápu, jak homeopatie funguje - jen VÍM, že funguje. To, že ji zatím člověk nedokázal vědecky dokázat a popsat je sice škoda, ale pokud si homeopatii vyzkoušíte na vlastní kůži, přestanete k tomu, abyste uvěřili, potřebovat logické vysvětlení. Důkazem toho jsou zkrátka příběhy ze života a to mi stačí…

První velmi silné působení tohoto léku jsem pocítila, když nám jednou odešel bratr z domu. Dozvěděli jsme se, že prchnul do zahraničí. Jsem typ, který v takových situacích dokáže být až podezřele klidný a „nad věcí“. Přeci jen jsem si ale dala Ignatii, když jsem začala pociťovat, že to přestávám zvládat. Po jedné dávce jsem ucítila tak neskutečné, ale opravdu neskutečné překrvení hlavy, že jsem nevěděla, co mám dělat. Hlava mi hořela, byla jsem prý strašně červená a cítila jsem, jak se všechny ty emoce doslova vypařovaly ven. K tomu všemu jsem se hodně vyplakala. Nastoupilo to prakticky ihned, co jsem lék snědla. Toto působení na akutní zármutek je velmi rychlé, účinné a především velmi zdravé, protože se nastalá situace řeší hned a nečeká se, až se emoce začne projevovat ve fyzickém těle jako nemoc.

Druhý zážitek je poněkud jiný. Na své chronické psychické problémy jsem dostala Ignatii ve velmi vysokém ředění (normálně se takováto ředění nepodávají, ale já na sobě dělám, podobně jako Hahnemann, ráda homeopatické pokusy). Dostala jsem ředění 10M. Zde bylo působení poněkud odlišné. Nenastalo ihned tak výrazně, ale prostupovalo mou bytostí postupně a delší dobu a já jsem jen koukala a uvědomovala si, jak se měním. Vysoká ředění působí na hluboké blokády a dlouhodobé potlačování „čehosi“ v podvědomí. Nastávají změny, kterých si člověk ani nemusí všímat. Často je mu fyzicky hůř, či nastávají zcela zvláštní reakce, ale nejdůležitější je, že člověk se CÍTÍ BÝT VÍCE SÁM SEBOU A PSYCHICKY JE MU DOBŘE. CÍTÍ SE STABILNÍ A CÍTÍ VĚTŠÍ VNITŘNÍ KLID A VYROVNANOST. Těžko říct, co Ignatia odblokovala v mém případě, jen vím, že jsem velmi citlivá a hlubokých emočních zážitků jsem si prodělala celkem dost.

Pokud bych mohla shrnout základní indikace, kdy užít Ignatii, tak jsou to neprožité emoce. POZOR NA EMOCE! POTLAČENÍM NEZMIZÍ A DĚLAJÍ PAK PROBLÉMY. EMOCE SE MUSÍ PROŽÍT A K TOMU VÝBORNĚ POMÁHÁ ROZHOVOR S NĚKÝM BLÍZKÝM, UMĚNÍ ČI JINÁ REALIZACE, HOMEOPATIE A BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE. IGNATIA AMARA JE JEDNÍM Z HOMEOPATICKÝCH LÉKŮ PRO PŘÍPAD, KDY JSTE PROŽILI NĚJAKÉ EMOČNÍ TRAUMA - ROZVOD, ÚMRTÍ, ZKLAMÁNÍ, NĚKDO ZMAŘIL VAŠE SNY A HLUBOKÁ PŘÁNÍ A VY JSTE EMOCIONÁLNÍ OSOBA, KTERÉ SE TO DOTKLO. Pokud si často povzdychnete „ACH JO“, máte chronický kašel, jste smutní, máte partnerské problémy, tiky, záškuby či něco jiného, co vás dlouho trápí a je to všechno od „té doby“, co Vám někdo zemřel, někdo Vás opustil, někdo Vám ublížil, zkuste si tento lék vzít. Jsou lidé, kteří takové problémy přejdou bez problémů a jedou dále, ale jsou i osoby citlivější, kteří zkrátka potřebují pomoc, aby se vzpamatovali a to není žádná zbabělost či slabost. Slabost je si to nepřiznat a zbabělost je to potlačit a odmítat pomoc…

Dva příběhy s Ignatiou

  • Paní kolem 35 let. První těhotenství a porod proběhl v pořádku. Chtěla by druhé dítě, ale nemůže otěhotnět. Před několika lety ji zemřela maminka na rakovinu. Během rozhovoru vůbec neřešila svůj hlavní problém s otěhotněním, ale v podstatě byl celý rozhovor o tom, jak probíhala péče o nemocnou maminku a jak to bylo strašné, když zemřela. Měla jsem z toho pocit, jako by se to stalo včera. Paní dostala Ignatii amaru 1M a za 14 dní další dávku. Do 1 měsíce otěhotněla a po smutku nezbyla ani stopa. Za devět měsíců se narodila krásná zdravá holčička.
  • Mladá žena, rozvedená. Našla si nového přítele a vše bylo v pořádku. Tento přítel ji však také opustil. Přišla ke mně s velkými bolestmi zad. Nepomáhaly léky na bolest ani masáže. Bolesti přetrvávaly. Na otázku od kdy ji záda bolí, odpověděla, že od té doby, co ji opustil přítel. Dostala Ignatii amaru v ředění 200 C a po 14 dnech znovu dávku 1M. Při kontrole po 1 měsíci přišla s tím, že od první dávky pociťovala zlepšení a bolesti úplně zmizely.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Denisa Wawreczková

Autor: Denisa Wawreczkovástudentka veterinární medicíny, studentka Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH

Od malička směřovaly mé krůčky k léčení a ke zvířatům. Klasická medicína pro mě tvoří pevný základ, který velice ráda obohacuji o alternativní metody. Jednou z nich je i homeopatie. Jsem velmi ráda,že jsem díky HLA s homeopatií v kontaktu již jako studentka veterinární medicíny. Mým životním mottem je zůstat neustále otevřená novým poznatkům. Příroda má neuvěřitelné léčivé síly, jen je potřeba se jim odevzdat...

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze