Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dali byste si kamutový koláč?

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Kamut je starodávným druhem pšenice, která nebyla přešlechtěna a má ve svém zrnu zcela jedinečný obsah živin. Například přirozený obsah selenu v kamutu je výrazně vyšší než u běžných obilovin. Další předností kamutu je jeho dobrá tolerance alergiky, pro které může být výbornou náhražkou běžné pšenice. Kamut má nasládlou chuť.

Ilustrační foto
Zdroj: Radana Poděbradská

Kamut má nasládlou chuť a tak jsem se rozhodla upéct kamutový koláč. Vyzkoušejte ho také:-)

Potřebujeme:
200 g celozrnné kamutové mouky
100 g mletých vlašských ořechů (nahrazuji mletými mandlemi)
3 lžičky kypřícího prášku (používám bez fostátů)
špetka soli
50 ml oleje, obvykle olivový
200 ml smetany (můžete nahradit mlékem nebo rostlinným mlékem)
80 ml sirupu z agáve (lze použít med)
1 vejce

ovoce – švestky, meruňky, rybíz, ovoce může být i původně zamražené

Drobenka:
50 g celozrnné kamutové mouky
50 g ovesných vloček
1,5 lžíce másla
1,5 lžíce sirupu z agáve (lze použít med)

Postup
Do mísy dejte mouku, přisypte ořechy, prášek do pečiva a sůl. V jiné menší míse smíchejte olej, smetanu, sirup či med a vejce a promíchejte se směsí sypkých surovin.

Vzniklé těsto vlijte do kulaté formy o průměru 30 cm a rovnoměrně posypte připraveným ovocem. Povrch koláče posypte drobenkou, kterou si připravíte ze směsi mouky, ovesných vloček, másla a sladidla. Koláč pečte 30 až 35 minut na 160 stupňů.

Je výborný, přeji dobrou chuť☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 07:30

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze