Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dali byste si kamutový koláč?

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Kamut je starodávným druhem pšenice, která nebyla přešlechtěna a má ve svém zrnu zcela jedinečný obsah živin. Například přirozený obsah selenu v kamutu je výrazně vyšší než u běžných obilovin. Další předností kamutu je jeho dobrá tolerance alergiky, pro které může být výbornou náhražkou běžné pšenice. Kamut má nasládlou chuť.

Ilustrační foto
Zdroj: Radana Poděbradská

Kamut má nasládlou chuť a tak jsem se rozhodla upéct kamutový koláč. Vyzkoušejte ho také:-)

Potřebujeme:
200 g celozrnné kamutové mouky
100 g mletých vlašských ořechů (nahrazuji mletými mandlemi)
3 lžičky kypřícího prášku (používám bez fostátů)
špetka soli
50 ml oleje, obvykle olivový
200 ml smetany (můžete nahradit mlékem nebo rostlinným mlékem)
80 ml sirupu z agáve (lze použít med)
1 vejce

ovoce – švestky, meruňky, rybíz, ovoce může být i původně zamražené

Drobenka:
50 g celozrnné kamutové mouky
50 g ovesných vloček
1,5 lžíce másla
1,5 lžíce sirupu z agáve (lze použít med)

Postup
Do mísy dejte mouku, přisypte ořechy, prášek do pečiva a sůl. V jiné menší míse smíchejte olej, smetanu, sirup či med a vejce a promíchejte se směsí sypkých surovin.

Vzniklé těsto vlijte do kulaté formy o průměru 30 cm a rovnoměrně posypte připraveným ovocem. Povrch koláče posypte drobenkou, kterou si připravíte ze směsi mouky, ovesných vloček, másla a sladidla. Koláč pečte 30 až 35 minut na 160 stupňů.

Je výborný, přeji dobrou chuť☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:56

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze