Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolí vás kostrč?

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Bolesti kostrče jsou dnes poměrně častým problémem, který přivádí pacienty do rehabilitační ordinace. Proč má kostrč v pohybovém systému tak nezastupitelné místo?

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Kostrč je takzvanou „křižovatkou funkčních poruch pohybového systému“. Zjednodušeně to znamená, že přes toto místo se mohou potíže šířit např. z dolní části těla do horní části těla, a to přes zvýšené napětí svalů nebo omezenou posunlivostí svalových povázek.

Bolí-li kostrč, nemusí to tedy nutně znamenat, že je problém v oblasti kostrče, ale může to "pouze" znamenat, že se problém přes tuto oblast šíří. Proto by mělo být vyšetření zatlačením na kostrč součástí každého vstupního rehabilitačního vyšetření.

Existují ale i situace, kdy problém pramení ze samotné zablokované kostrče. Častou příčinou tohoto stavu bývá pád na zadek na zem nebo na schodech, a to i po letech. Kostrč se pak zablokuje směrem dovnitř. Zablokovaná kostrč může být také důsledkem letitého sedavého zaměstnání. V takovém případě je někdy nezbytné provést mobilizaci kostrče přes konečník. Tuto techniku může provést rehabilitační lékař nebo k tomu vyškolený fyzioterapeut. Pro některé to může znít strašlivě, leč úleva, kterou tento zákrok přinese je nenahraditelná. Všichni pacienti nakonec stejně usoudí, že nejhorší byla vstupní psychická zábrana a samotný zákrok byl zcela jistě zvládnutelný.

Pokud řešíte bolesti v oblasti kostrče, mohou vám pomoci také homeopatické léky:
Bellis perenis v nízkém ředění (9) - 5 granulí 2x denně vybrat jednu tubičku
Arnica montana ve vysokém ředění (30) – 5 granulí 3x týdně po dobu tří týdnů

Vaše Radana

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:34

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze