Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolí vás kostrč?

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Bolesti kostrče jsou dnes poměrně častým problémem, který přivádí pacienty do rehabilitační ordinace. Proč má kostrč v pohybovém systému tak nezastupitelné místo?

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Kostrč je takzvanou „křižovatkou funkčních poruch pohybového systému“. Zjednodušeně to znamená, že přes toto místo se mohou potíže šířit např. z dolní části těla do horní části těla, a to přes zvýšené napětí svalů nebo omezenou posunlivostí svalových povázek.

Bolí-li kostrč, nemusí to tedy nutně znamenat, že je problém v oblasti kostrče, ale může to "pouze" znamenat, že se problém přes tuto oblast šíří. Proto by mělo být vyšetření zatlačením na kostrč součástí každého vstupního rehabilitačního vyšetření.

Existují ale i situace, kdy problém pramení ze samotné zablokované kostrče. Častou příčinou tohoto stavu bývá pád na zadek na zem nebo na schodech, a to i po letech. Kostrč se pak zablokuje směrem dovnitř. Zablokovaná kostrč může být také důsledkem letitého sedavého zaměstnání. V takovém případě je někdy nezbytné provést mobilizaci kostrče přes konečník. Tuto techniku může provést rehabilitační lékař nebo k tomu vyškolený fyzioterapeut. Pro některé to může znít strašlivě, leč úleva, kterou tento zákrok přinese je nenahraditelná. Všichni pacienti nakonec stejně usoudí, že nejhorší byla vstupní psychická zábrana a samotný zákrok byl zcela jistě zvládnutelný.

Pokud řešíte bolesti v oblasti kostrče, mohou vám pomoci také homeopatické léky:
Bellis perenis v nízkém ředění (9) - 5 granulí 2x denně vybrat jednu tubičku
Arnica montana ve vysokém ředění (30) – 5 granulí 3x týdně po dobu tří týdnů

Vaše Radana

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze