Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jaro. I psi mají alergii!

Autor: Petra Sumeráková

Nejen mnohé z nás na jaře doslova drtí všechny možné alergické reakce jako rýma, kašel či pálení očí a rozkvetlé stromy a louky jsou pro nás spíše noční můrou než-li potěšením. Čím dál častěji se s podobnými problémy setkáváme i u našich čtyřnohých mazlíčků.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V jarních měsících každý rok stále více pejskařů řeší u svých mazlíčků větší slzení očí a dokonce i silně zarudlé spojivky s následným zánětem. Kdekdo to přisuzuje jarnímu sluníčku, ale ve většině případech se jedná o reakci na nejrůznější pyly. Osobně pozoruji tyto reakce především u brachycefalických /tzv. krátkonosých/ plemen, které mají oči všeobecně citlivější. U některých jedinců můžeme pozorovat dokonce i vodnatý výtok z nosních dírek.

Mnoho majitelů psů to začne řešit podomácku tím, že začne pejskům oči vytírat a vykapávat borovou vodou, což ale nadělá většinou více škody než užitku. Borovou vodu do očí psů vůbec nedoporučuji. Mnohdy totiž oči naopak podráždí. V případě očí je vždy lepší použít roztok určený pro veterinární účely případně fyziologický roztok. Tímto samozřejmě alergickou reakci nepotlačíme a oči nezklidníme. V případě překrvení očních spojivek a zánětu je samozřejmě nutné vyhledat veterinárního lékaře, který situaci zhodnotí a nasadí vhodné léky. Nedoporučuji v případě očí žádnou samoléčbu a kapání nejrůznějších kapiček z lékárny.

Pokud máme u pejska vypozorováno, že se u něj podobné problémy v tomto období vyskytují pravidelně, můžeme si být téměř jisti, že se jedná o formu alergické reakce a můžeme ji zkusit zklidnit pomocí homeopatik. Existuje jich několik. V první řadě je to lék Poumon histamine, můžeme zkusit nasadit ředění 9 – 2x denně 5 kuliček do zmírnění příznaků, což v případě tohoto léku nastává poměrně rychle. Další homeopatikum, které může pomoci v případě opravdu velmi silného slzení očí s následným svěděním, kdy si pes otírá či škrábe oči je Euphrasia v ředění 9 - opět 2x denně 5 kuliček. Pokud se setkáme s vodnatým výtokem z čenichu - což sice nebývá tak častým příznakem, ale stát se to může - můžeme vyzkoušet Alium Cepa 9.

Další forma alergie, která na pejsky číhá s probouzejícím se jarem, je alergie na štípnutí bodavým hmyzem. Zejména včelky a vosy jsou doslova všude, mnoho psů je i rádo honí, čichá ke kytičkám, takže velmi často schytají nějaké to žihadlo do tlamičky nebo na nějakou včelku šlápnou a žihadlo skončí v tlapce. Mnozí pejsci mají bohužel silnou reakci s následným velmi rychlým otokem. Vyděšení majitelé pak hlavně o víkendech zoufale vyhledávají veterinární pohotovost neb jde občas doslova o život. V tomto případě doporučuji mít přes celé jaro i léto u sebe homeopatikum Apis mellifica v ředění 15 a urychleně dát pod pysk 5 kuliček. Tímto velmi rychle ulevíme od největších otoků, bez obav můžeme podávat klidně každých 10-15 minut další dávku až do celkového zlepšení či vyhledání veterinárního lékaře.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 06:53

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze