Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jaro. I psi mají alergii!

Autor: Petra Sumeráková

Nejen mnohé z nás na jaře doslova drtí všechny možné alergické reakce jako rýma, kašel či pálení očí a rozkvetlé stromy a louky jsou pro nás spíše noční můrou než-li potěšením. Čím dál častěji se s podobnými problémy setkáváme i u našich čtyřnohých mazlíčků.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V jarních měsících každý rok stále více pejskařů řeší u svých mazlíčků větší slzení očí a dokonce i silně zarudlé spojivky s následným zánětem. Kdekdo to přisuzuje jarnímu sluníčku, ale ve většině případech se jedná o reakci na nejrůznější pyly. Osobně pozoruji tyto reakce především u brachycefalických /tzv. krátkonosých/ plemen, které mají oči všeobecně citlivější. U některých jedinců můžeme pozorovat dokonce i vodnatý výtok z nosních dírek.

Mnoho majitelů psů to začne řešit podomácku tím, že začne pejskům oči vytírat a vykapávat borovou vodou, což ale nadělá většinou více škody než užitku. Borovou vodu do očí psů vůbec nedoporučuji. Mnohdy totiž oči naopak podráždí. V případě očí je vždy lepší použít roztok určený pro veterinární účely případně fyziologický roztok. Tímto samozřejmě alergickou reakci nepotlačíme a oči nezklidníme. V případě překrvení očních spojivek a zánětu je samozřejmě nutné vyhledat veterinárního lékaře, který situaci zhodnotí a nasadí vhodné léky. Nedoporučuji v případě očí žádnou samoléčbu a kapání nejrůznějších kapiček z lékárny.

Pokud máme u pejska vypozorováno, že se u něj podobné problémy v tomto období vyskytují pravidelně, můžeme si být téměř jisti, že se jedná o formu alergické reakce a můžeme ji zkusit zklidnit pomocí homeopatik. Existuje jich několik. V první řadě je to lék Poumon histamine, můžeme zkusit nasadit ředění 9 – 2x denně 5 kuliček do zmírnění příznaků, což v případě tohoto léku nastává poměrně rychle. Další homeopatikum, které může pomoci v případě opravdu velmi silného slzení očí s následným svěděním, kdy si pes otírá či škrábe oči je Euphrasia v ředění 9 - opět 2x denně 5 kuliček. Pokud se setkáme s vodnatým výtokem z čenichu - což sice nebývá tak častým příznakem, ale stát se to může - můžeme vyzkoušet Alium Cepa 9.

Další forma alergie, která na pejsky číhá s probouzejícím se jarem, je alergie na štípnutí bodavým hmyzem. Zejména včelky a vosy jsou doslova všude, mnoho psů je i rádo honí, čichá ke kytičkám, takže velmi často schytají nějaké to žihadlo do tlamičky nebo na nějakou včelku šlápnou a žihadlo skončí v tlapce. Mnozí pejsci mají bohužel silnou reakci s následným velmi rychlým otokem. Vyděšení majitelé pak hlavně o víkendech zoufale vyhledávají veterinární pohotovost neb jde občas doslova o život. V tomto případě doporučuji mít přes celé jaro i léto u sebe homeopatikum Apis mellifica v ředění 15 a urychleně dát pod pysk 5 kuliček. Tímto velmi rychle ulevíme od největších otoků, bez obav můžeme podávat klidně každých 10-15 minut další dávku až do celkového zlepšení či vyhledání veterinárního lékaře.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.2.2020 07:30

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze