Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podnikat je třeba moudře

Autor: Bc. Eva Leňová

V současné době si spousta žen hledá vlastní cestu, své místo v životě a pracovní uplatnění. Některé se díky tomu ocitnou v „tvrdém“ podnikání, což jim obvykle časem přináší nepříjemně vnímanou ztrátu ženskosti spojenou s jistými zdravotními problémy. Jiné ženy se naopak obrací k duchovním cestám, usilují o vnitřní svobodu a naplnění, což jim ovšem někdy přináší nepříjemnou finanční situaci a odpojení od žité reality.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Klub Moudrého podnikání žen nabízí prostor setkávání ženám s různými názory, postavením a životní zkušeností, které aktivně hledají nové možnosti svého vlastního i profesního rozvoje a touží po tom, aby jim jejich činnost přinášela nejen osobní uspokojení, ale aby jim umožnila ovlivňovat i dění kolem. Probíraná témata vychází z aktuálních potřeb jednotlivých účastnic, které pak společně hledají cestu ke změnám.

Oproti klasickým podnikatelským klubům stavíme více na moudrosti celku, která přesahuje moudrost jednotlivce, oproti klasickým duchovním setkáním se zaměřujeme krom vnitřního růstu a sebepoznání na praktické aspekty spojování rodiny a soukromého života s podnikáním (prací), rozvoj business dovedností a schopnost sebeřízení.

Ženy naším prostřednictvím znovu objevují, co to znamená ženská pospolitost, kolik síly má ženský kruh, v čem spočívá síla žen a hlavně, že v tom všem nejsou samy. Některým ženám se díky společným setkáním podaří úspěšně rozjet plánovaný nebo třeba i realizovaný, nicméně stagnující business, jiné si uvědomí, že bude moudřejší, se do podnikání zatím nepouštět.

Hezkým příkladem druhé alternativy je příběh Hanky.

Hanka se rozvádět nechtěla. Od začátku jí bylo celkem jasné, že se v manželství jeden musí přizpůsobovat druhému, a že ne každý den bude svítit sluníčko. Ukázalo se, že jejímu muži to jasné nebylo. Vysnil si dokonalou rodinu, ženu, syna, dům, zahradu, auto. Hrozně se kvůli tomu zadlužil. Když ho Hanka opakovaně upozorňovala, že takhle to dál nepůjde, souhlasil. A tak se s ní rozvedl, aby mohl začít znova a lépe.

Hanka se ocitla se synem, psem a menší finanční rezervou po prodeji domu v podnájmu. Řekla si, že to zvládne. Chtěla být silná, pozitivní, o syna se perfektně starat a s bývalým mužem se vždy na všem domluvit. Malý Honzík právě začal chodit do školy a ona se mu hodlala hodně věnovat, být doma vždy, když ji bude potřebovat, a k tomu vydělávat dost na to, aby si mohli pohodlně žít.

Podnikat se rozhodla proto, že si nedovedla představit, že by někde 8 hodin denně pracovala, a nemohla se přizpůsobit Honzíkovým potřebám. Protože patří k ženám, které velmi zajímá zdravý životní styl a není jí lhostejný stav našeho životního prostředí, začala přirozeně obchodovat se zdravou výživou a bio kosmetikou.

Musela hodně cestovat, nevydělávala až tolik, kolik by potřebovala, do toho se objevily nějaké zdravotní komplikace. Začala trpět na migrény a někdy se nemohla i několik dnů hnout z domu. Přidaly se vytrvalé bolesti kloubů a zad, kvůli kterým se jí občas hodně těžko hýbalo. I Honzík býval častěji nemocný. Ve škole mu to celkem šlo, ale vyskytly se potíže s chováním a některými spolužáky.

A tak se Hanka začala znovu rozhlížet kolem. Inspirovala ji sestřenice, která vedla alternativní školu. Hanka má pedagogické vzdělání, léta pracovala jako učitelka v mateřské školce a děti miluje. Rozhodnutá byla rychle: zřídí si soukromou školu. Absolvovala několik kurzů, zajistila si prostory a začala navazovat kontakty v oboru.

Na brněnském klubu MPŽ jsme s ní prožívaly její těžké chvíle i nadšení. Klubová setkání nabízí krom jiného možnost prezentovat svůj podnikatelský záměr a vyslechnout si k němu komentáře a názory ostatních. Hanka věděla, jak jí můžou poznámky a dotazy druhých pomoci vyjasnit si a konkretizovat vlastní plány a myslela si, že má vše dobře promyšlené, tak se přihlásila k prezentaci.

Při následné diskuzi se ukázalo několik slabých bodů jejího projektu, zejména co se týče financování, zaměstnanců a udržitelnosti. Díky našim otázkám zjistila, že ani v odborné části nemá zas tak jasno. Nesnažily jsem se jí její nápad rozmluvit, ukázaly jsme jí ale, nad čím ještě musí popřemýšlet a co nemá úplně dotažené.

Nebylo pro nás až tak velkým překvapením, že se Hanka nakonec rozhodla projekt zatím nerealizovat. Do 14 dnů od okamžiku, kdy změnila své plány, jí nabídli místo učitelky v mateřské školce, která je blízko jejího domova i Honzíkovy školy, a kde se cítí nesmírně spokojená. Vrátila se k tomu co umí, má jistotu pevné pracovní doby i pravidelného výdělku, a Honzík vždycky ví, kde ji najde.

Honzíkovy školní problémy se velmi rychle uklidnily, Hanka má více času na sebe, znovu začala chodit ke své homeopatce, a přestože se migrény ještě občas objevují, celkově se cítí mnohem líp. Aby bylo podnikání moudré, je totiž třeba dívat se na věci realisticky, dobře znát svou vlastní situaci a poznat, kdy bude lepší počkat. Nevíme, co jí budoucnost přinese a všechny jí přejeme, aby tu školu jednou mohla otevřít.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 19:56

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze