Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Anémie. Chudokrevnost z nedostatku železa.
Autor: Magdaléna Dobromila Staňková
Nedostatek železa se projevuje nápadnou bledostí pokožky, celkovou slabostí a únavou, lámavými nehty a zažívacími potížemi...

Zdroj: Lída Kindlová
Pro maminky dětí ve školkovém věku je často zima obdobím neustále opakovaných viróz a někdy i antibiotik, v rodinách s více dětmi je to někdy nekonečné a trvá to až do jara. Takové děti jsou pak pobledlé a po opakovaných infekcích jim může chybět železo = odvaha a radost ze života. Může to souviset také s „dusnem“ ve vztazích v rodině, kde tyto děti vyrůstají. Pro nás rodiče to neznamená dělat si výčitky, že něco nezvládáme, ale snažit se hledat cestu ke zlepšení celého rodinného systému upřímnou láskou a odpuštěním.
Nedostatek železa může být také problémem mladých dívek se začínající nepravidelnou menstruací a těhotných a kojících žen. U křehkých žen a dětí a je potřeba železa – připravenosti k životu – vyšší. Mně samotné velmi pomohlo homeopatikum Ferrum phosphoricum v těhotenství, když se mi z tabletek z lékárny dělalo nevolno. Pro dobré vstřebání železa je potřeba též spolupráce vitamínů C, A a E. Například plody rakytníku obsahují všechny tyto vitamíny i s železem dohromady. Pozor na příliš časté pití mléka (u dospělého více než 3 litry týdně) může také negativně ovlivnit vstřebání železa.
Jak můžeme léčit anémii láskou a radostí
Lepší než potlačovat příznaky nemoci klasickými léky je snažit se najít příčinu, proč železo chybí. Pak ho doplňovat kvalitní čerstvou sezónní stravou a bylinkami, případně léčit homeopaticky a zároveň na psychické i duchovní rovině. Zde mi osobně velmi pomáhají knihy pana Miroslava Hrabici „Prvky, vitaminy a bylinky trochu jinak“ a „Co nám tělo říká“, kde najdu vždy vše vysvětlené - jak souvisí nemoci těla s naším myšlením a jednáním a jak to můžeme změnit k lepšímu pokud opravdu chceme.
Podle pana Hrabici symbolizuje železo připravenost zvládnout vše, co na člověka čeká. Pokud nám chybí železo v krvi - nedostává se nám dost radostného očekávání příštích dní nebo se snažíme příliš vládnout svým blízkým „železnou rukou“. Štěstí nelze získat násilím ani přílišným sebe-prosazováním ani nadměrným užíváním tabletek železa. Cestou k uzdravení je milovat svůj život i s jeho překážkami a vždy si nalézat a plánovat malé radosti a potěšení do dalších dní. Zkusme své bledé dítko léčit nejen stravou, homeopatiky a bylinkami, ale i láskou, urovnáváním vztahů v rodině, společným plánováním malých radostí a těšením se na ně.
Z bylinek, zelenin a obilovin obsahuje nejvíce železa:
- Z domácích bylin obsahuje nejvíce železa kopřiva, dále pak zelená petrželka, pažitka, bazalka, česnek medvědí, majoránka.
- Zelenina: červená řepa, špenát, kořenová petržel, černý kořen, křen, hrášek, rajčata, ředkvičky.
- Ovoce: rakytník, borůvky, ostružiny, černý i červený rybíz, sušené meruňky a švestky,
- Obiloviny a semínka: celozrnná žitná mouka, pšeničné klíčky, oves, semena dýní, slunečnic a amarantu, naklíčená čočka a další klíčky - hrášek, mungo, vojtěška.
Právě teď na jaře je proto nejlepší doba pro doplnění železa z jedlých plevelů, které rostou všude kolem, třeba koktejlem z rozmixovaných a scezených čerstvých lístků mladých kopřiv ochuceným snítkou bazalky. Výborným zdrojem železa jsou také doma naklíčená semínka, zejména čočky. Klíčením se množství minerálů, prvků a vitamínů zvyšuje až na dvojnásobek. Slunečnicová semena například stačí namočit jen přes noc do studené vody a ráno propláchnout a sníst. Snadno se doma klíčí také hrášek a mungo. Čerstvé zelené natě – pažitka, petržel, majoránka, bazalka či česnek medvědí přidávejme nejlépe do každého jídla.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích