Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Anémie. Chudokrevnost z nedostatku železa.

Autor: Magdaléna Dobromila Staňková

Nedostatek železa se projevuje nápadnou bledostí pokožky, celkovou slabostí a únavou, lámavými nehty a zažívacími potížemi...

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Pro maminky dětí ve školkovém věku je často zima obdobím neustále opakovaných viróz a někdy i antibiotik, v rodinách s více dětmi je to někdy nekonečné a trvá to až do jara. Takové děti jsou pak pobledlé a po opakovaných infekcích jim může chybět železo = odvaha a radost ze života. Může to souviset také s „dusnem“ ve vztazích v rodině, kde tyto děti vyrůstají. Pro nás rodiče to neznamená dělat si výčitky, že něco nezvládáme, ale snažit se hledat cestu ke zlepšení celého rodinného systému upřímnou láskou a odpuštěním.

Nedostatek železa může být také problémem mladých dívek se začínající nepravidelnou menstruací a těhotných a kojících žen. U křehkých žen a dětí a je potřeba železa – připravenosti k životu – vyšší. Mně samotné velmi pomohlo homeopatikum  Ferrum phosphoricum v těhotenství, když se mi z tabletek z lékárny dělalo nevolno. Pro dobré vstřebání železa je potřeba též spolupráce vitamínů C, A a E. Například plody rakytníku obsahují všechny tyto vitamíny i s železem dohromady. Pozor na příliš časté pití mléka (u dospělého více než 3 litry týdně) může také negativně ovlivnit vstřebání železa.

Jak můžeme léčit anémii láskou a radostí

Lepší než potlačovat příznaky nemoci klasickými léky je snažit se najít příčinu, proč železo chybí. Pak ho doplňovat kvalitní čerstvou sezónní stravou a bylinkami, případně léčit homeopaticky a zároveň na psychické i duchovní rovině. Zde mi osobně velmi pomáhají knihy pana Miroslava Hrabici „Prvky, vitaminy a bylinky trochu jinak“ a „Co nám tělo říká“, kde najdu vždy vše vysvětlené - jak souvisí nemoci těla s naším myšlením a jednáním a jak to můžeme změnit k lepšímu pokud opravdu chceme.

Podle pana Hrabici symbolizuje železo připravenost zvládnout vše, co na člověka čeká. Pokud nám chybí železo v krvi - nedostává se nám dost radostného očekávání příštích dní nebo se snažíme příliš vládnout svým blízkým „železnou rukou“. Štěstí nelze získat násilím ani přílišným sebe-prosazováním ani nadměrným užíváním tabletek železa. Cestou k uzdravení je milovat svůj život i s jeho překážkami a vždy si nalézat a plánovat malé radosti a potěšení do dalších dní. Zkusme své bledé dítko léčit nejen stravou, homeopatiky a bylinkami, ale i láskou, urovnáváním vztahů v rodině, společným plánováním malých radostí a těšením se na ně.

Z bylinek, zelenin a obilovin obsahuje nejvíce železa:

  • Z domácích bylin obsahuje nejvíce železa kopřiva, dále pak zelená petrželka, pažitka, bazalka, česnek medvědí, majoránka.
  • Zelenina: červená řepa, špenát, kořenová petržel, černý kořen, křen, hrášek, rajčata, ředkvičky.
  • Ovoce: rakytník, borůvky, ostružiny, černý i červený rybíz, sušené meruňky a švestky,
  • Obiloviny a semínka: celozrnná žitná mouka, pšeničné klíčky, oves, semena dýní, slunečnic a amarantu, naklíčená čočka a další klíčky - hrášek, mungo, vojtěška.

Právě teď na jaře je proto nejlepší doba pro doplnění železa z jedlých plevelů, které rostou všude kolem, třeba koktejlem z rozmixovaných a scezených čerstvých lístků mladých kopřiv ochuceným snítkou bazalky. Výborným zdrojem železa jsou také doma naklíčená semínka, zejména čočky. Klíčením se množství minerálů, prvků a vitamínů zvyšuje až na dvojnásobek. Slunečnicová semena například stačí namočit jen přes noc do studené vody a ráno propláchnout a sníst. Snadno se doma klíčí také hrášek a mungo. Čerstvé zelené natě – pažitka, petržel, majoránka, bazalka či česnek medvědí přidávejme nejlépe do každého jídla.

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdaléna Dobromila Staňková

Autor: Magdaléna Dobromila Staňkovábylinářka, píšící výtvarnice, ilustrátorka, fotografka, lektorka a nadšená zahradnice

Bylinky mě zajímaly od dětství a přivedla mě k nim moje babička lékařka, která mi darovala první knihu o léčivých rostlinách s praktickými návody. K homeopatii jsem se dostala přes své zdravotní problémy a hledání přírodní cesty léčení. Při svém prvním těhotenství jsem pátrala po knize o použití bylinek v těhotenství, pro kojící matky a malé děti a protože jsem žádnou takovou nenašla, musela jsem ji sama napsat, nakreslit ilustrace rostlin, nafotit a především prožít na vlastní kůži. Své zdravotní potíže v těhotenství a po porodu jsem řešila nejen bylinkami, ale i homeopatií, která je výborná právě pro tuto skupinu maminek a dětí. O své zkušenosti maminky tří dětí se ráda podělím i na tomto webu.

Se svou rodinou a třemi dětmi žiji v Třebonicích na venkovském statku na okraji Prahy 5. Napsala jsem a ilustrovala úspěšnou knihu „Bylinky pro děti a maminky“ (Grada, 2009). Vycházím z vlastní praxe, bylinky nejen sama pěstuji, ale používám je ke zlepšování zdraví celé své rodiny.

Aktuální pozvánky na mé přednášky, semináře i botanické vycházky do přírody za jedlými rostlinami najdete na webu: www.bylinkypromaminky.blogspot.cz a www.studioosm.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 14:07

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze