Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Matka Tereza a homeopatie

Autor: Lucie Nestrašilová

Skutečnost, že jsou členové britské královské rodiny velkými zastánci homeopatie, dává lidem někdy nesprávný obraz o homeopatii jako o léčbě pro „vyšší třídu“. Ti z nás, kteří homeopatii znají, vědí více. Víme, že homeopatie může mít přínos pro každého, kdo je nemocný. 

Matka Tereza

Fakt, že v Indii praktikuje homeopatii více vzdělaných zdravotníků než kdekoli jinde na světě, poskytuje určité důkazy o tom, že člověk nemusí být nutně bohatý k tomu, aby zkušenosti s homeopatií získal. V současné době existuje v Indii více než 100 čtyř nebo pětiletých homeopatických lékařských fakult.

To, že péče o chudé nebyla pro Matku Terezu cizí, není nic nového. Pracovala s dětmi a pro nejchudší z chudých více než půl století. Přinesla jim poselství lásky a misionáři její charity poskytli zdravotní péči milionům lidí. Lékaři, kteří pracovali v rámci misí, nepředepisovali pouze klasické léky, ale rovněž léky homeopatické. Matka Tereza měla na předepisování homeopatických léků zvláštní zájem, protože jsou účinné a nízkonákladové.

V současné době existují čtyři charitativní homeopatická zařízení, která fungují pod vedením misionářů charity Matky Terezy. Jedno z těchto zařízení primárně poskytuje homeopatické léky pro chudé a nemocné děti v Kalkatě, zatímco ostatní tři poskytují homeopatické léky těm, kteří je potřebují. Vzhledem k vážným zdravotním problémům, kterými chudí lidé v Indii trpí, je zázrakem, že je tam homeopatie jako primární metoda léčby pro děti i dospělé tak účinná.

Matka Tereza otevřela své první charitativní homeopatické zařízení v Kalkatě v roce 1950.

Dr. M. Gomes, lékařka - řeholnice sester Misionářek lásky, která v roce 1945 pracovala na misi Matky Terezy v Kalkatě, řekla, že jednou z překážek šíření homeopatie při práci Matky Terezy byly nedostatečné finanční prostředky pro homeopatické nemocnice. V současné době studuje několik jejích Sester homeopatii na homeopatických lékařských fakultách, aby zlepšily péči, kterou mohou následně nabídnout chudým lidem.

Volný překlad z anglického originálu Lucie Nestrašilová
Zdroj:
www.homeopathicrevolution.com

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 00:54

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze