Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Klíšťata!

Autor: Petra Sumeráková

Jaro je tu a s ním nejen invaze blech, ale jako každý rok i klíšťata. A co hůř, je jich rok od roku víc a víc. Nedávno jsem viděla jeden dokument o tom, že klíšťata jsou jednou z největších a nejtajnějších ,,biologických zbraní“. A já si říkám, že na této konspirační teorii možná něco bude.

Ilustrační foto

Jak se jim bránit si můžete přečíst v článku věnovaném blechám, protože přírodní možnosti jsou na všechny parazity vesměs stejné. Nyní bych vám ráda popsala další podstatné a bohužel opomíjené skutečnosti, které jste třeba nevěděli nebo jste se nad nimi nikdy nezamýšleli.

Málokdo možná přemýšlel nad tím, že extrémní napadání našich mazlíčků parazity, ať už jsou to blechy či klíšťata souvisí také s imunitou. Zdá se Vám to divné? Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Jedná se i o nás, o lidi. Jistě víte, že na někoho jdou ,,všechny potvory“ ať jsou to komáři či právě klíšťata a někdo může jít lesem klidně v kraťasech, nepostříkán žádným repelentem a domů si nepřinese žádné. Se psy je to úplně stejné. Vidím to každou sezónu u mých klientů. Jsou pejsci, kteří mohou být ošetřeni dokonce souběžně několika antiparazitními prostředky a i přesto na nich najdu klíště, mnohdy i několik a jsou jedinci, kteří nejsou ošetřeni ničím a nenajdu na nich nic. Není to jen o náhodě, jak by si někdo mohl myslet nebo o tom, že někdo k tomu má sklony a jiný ne. Imunita hraje v tomto případě opravdu velkou roli a je jasné, že oslabený organismus parazity zkrátka láká více.

Posilujte obranyschopnost

Takže zkuste si třeba právě letos vy i váš pejsek udělat takový test. Posilujte již od jara obranyschopnost vašich organismů. Na pomoc si můžete vzít právě homeopatika a bylinky, v podobě účinného Oscillococcina, z bylinek a tinktur vřele doporučuji eleuterokok či červené lapacho nebo hlívu ústřičnou. Pokud tělo povzbudíte vnitřně i česnekovou tinkturou či tabletami a pangaminem, určitě za nějaký čas zjistíte, že se vám klíšťata začnou spíše vyhýbat.

Vakcína proti klíšťatům? Mýtus!

Co bych však chtěla zdůraznit a uvést na pravou míru je velmi hojně se vyskytující mýtus o tom, že existuje psí vakcína proti klíšťatům. Nic takového samozřejmě neexistuje. V České republice je dostupná vakcína proti borelioze, ale ta nijak nezabraňuje tomu, aby pes klíště chytil, jak se mylně domnívá velká spousta lidí! Pozor na to! Další varování bych chtěla uvést před novinkami, které se tu objevily teprve nedávno, a to jsou tablety k vnitřnímu užití. Ty jsou sice velmi účinné proti všem parazitům, nicméně, měly by se užívat s velkým rozmyslem a hlavně (a to chci opravdu zdůraznit) pouze u zvířat klinicky zcela zdravých! Má-li váš pejsek jakýkoli chronický problém nebo onemocnění, neměl by jakékoli chemické preparáty užívat nejlépe vůbec a když, tak velice opatrně a rozhodě ne dlouhodobě.

Jak odstranit klíště?

Mé poslední doporučení se vztahuje k tomu, jak klíště odstranit a následně ošetřit ránu. Odstranění klíštěte doma zvládá bohužel velmi málo lidí, přitom se nejedná o nic složitého, pokud víte jak na to. Žádné vytáčení nebo kroužení proti směru hodinových ručiček, jak stále mezi lidmi koluje! K vytažení vám nejlépe poslouží kleštičky /pinzeta/ na klíšťata. Dle mnohých názorů se doporučuje tahat ho nasucho - nedusit ho žádným olejem, apod. neb klíště při umírání vstříkne tělní sekret a riziko nakažení je tak mnohem větší. Velmi důležitá je následná dezinfekce ranky. K té můžete použít buď jodisol, který likviduje veškeré bakterie, viry i plísně, nebo můžete nahradit jodové přípravky koloidním stříbrem, což je přírodní antiseptikum, které likviduje bakterie ještě rychleji a navíc hojí a zklidňuje podrážděnou či zanícenou pokožku v místě vpichu. Pokud je ranka hodně oteklá, můžeme použít i homeopatika, a to nejlépe Apis mellifica ve vyšším ředění (15). V případě zarudlého, zduřelého a bolestivého ložiska můžete podat také Belladonu ve vyšším ředění (15 nebo 30 C), a to několikrát za den až do zlepšení stavu.

Na závěr můžete vyzkoušet i homeopatickou prevenci s lékem Ledum Palustre podávanou od jara do podzimu 1x týdně 5 kuliček v ředění 15 C. Někteří (nejen) veterinární homeopaté tuto možnost jako doplněk prevence vřele doporučují.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.2.2020 02:09

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze