Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máme doma mlýnek na obilí...

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Můj sen se stal skutečností a včera konečně dorazil můj první vysněný elektrický mlýnek na obilí. Teď si můžu namlít celozrnnou mouku kdykoliv. K čemu je to dobré?

Ilustrační foto
Zdroj: Radana Poděbradská

Čerstvě umletá mouka nejen krásně voní a skvěle chutná, ale jsou v ní zachovány všechny živiny. Průmyslově vyrobená bílá mouka je zbavena téměř veškeré vlákniny, se kterou se ztratí i vitamíny, bílkoviny a minerály. Její výroba je zaměřena na dlouhodobou trvanlivost produktu, proto se mele zrno zbavené omezeně trvanlivých částí – obalových částí a klíčků, které ale obsahují nejvíce mastných kyselin a živin.

Určitou cestou je nákup celozrnné mouky přímo ze mlýna, ale takovou možnost má opravdu málokdo. Při mletí mouky z celých zrn se tvoří jemné granulky namleté vlákniny z povrchových vrstev obilí, díky nimž se zpomaluje vstřebávání cukrů a vyrovnává se jejich hladina v krvi.

Velice se mi líbil citát jednoho ze zakladatelů společnosti, která takové mlýnky vyrábí, posuďte sami:

„Když si otevřete láhev piva a nalijete ho do sklenice, budete jej pít až za měsíc? Pivo by nebylo po takové době poživatelné, tak proč to samé děláte s moukou? Čerstvá mouka obsahuje větší množství živin a rozdíl je patrný již při samotném přivonění“

Pro mletí obilí na mouku se doporučuje obilí v bio kvalitě, které je dnes naštěstí dostupné na internetu. Mletí mouky není časově nijak náročné, na elektrickém mlýnku je to cca 100 g mouky za minutu. Já to mám místo televize, je to opravdu zážitek. A jak je vidět z fotky, nejen pro mě, ale i pro děti:-)

Přeji pěkné dny. Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:31

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze