Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máme doma mlýnek na obilí...

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Můj sen se stal skutečností a včera konečně dorazil můj první vysněný elektrický mlýnek na obilí. Teď si můžu namlít celozrnnou mouku kdykoliv. K čemu je to dobré?

Ilustrační foto
Zdroj: Radana Poděbradská

Čerstvě umletá mouka nejen krásně voní a skvěle chutná, ale jsou v ní zachovány všechny živiny. Průmyslově vyrobená bílá mouka je zbavena téměř veškeré vlákniny, se kterou se ztratí i vitamíny, bílkoviny a minerály. Její výroba je zaměřena na dlouhodobou trvanlivost produktu, proto se mele zrno zbavené omezeně trvanlivých částí – obalových částí a klíčků, které ale obsahují nejvíce mastných kyselin a živin.

Určitou cestou je nákup celozrnné mouky přímo ze mlýna, ale takovou možnost má opravdu málokdo. Při mletí mouky z celých zrn se tvoří jemné granulky namleté vlákniny z povrchových vrstev obilí, díky nimž se zpomaluje vstřebávání cukrů a vyrovnává se jejich hladina v krvi.

Velice se mi líbil citát jednoho ze zakladatelů společnosti, která takové mlýnky vyrábí, posuďte sami:

„Když si otevřete láhev piva a nalijete ho do sklenice, budete jej pít až za měsíc? Pivo by nebylo po takové době poživatelné, tak proč to samé děláte s moukou? Čerstvá mouka obsahuje větší množství živin a rozdíl je patrný již při samotném přivonění“

Pro mletí obilí na mouku se doporučuje obilí v bio kvalitě, které je dnes naštěstí dostupné na internetu. Mletí mouky není časově nijak náročné, na elektrickém mlýnku je to cca 100 g mouky za minutu. Já to mám místo televize, je to opravdu zážitek. A jak je vidět z fotky, nejen pro mě, ale i pro děti:-)

Přeji pěkné dny. Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:59

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze