Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co mi přinesla nemoc mého dítěte

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Z mnoha zdrojů dnes můžeme slyšet, že nemoc dítěte, ať již častá akutní nebo dlouhodobá chronická, je znamením pro rodiče, že není vše v pořádku. Je reakcí na rodinné zázemí a společenské klima. I mně nemoc mého syna něco přinesla a ráda bych se s Vámi o tuto zkušenost podělila.

Ilustrační foto
Zdroj: Radana Poděbradská

Když se u našeho syna objevily první příznaky atopického ekzému, byl to pro mě konec světa. Denně jsem vídala v práci malé pacienty s ekzémem prakticky po celém těle, ty nešťastné děti i maminky. Dokázala jsem si tak vytvořit hrůzostrašné představy do budoucna. Naštěstí jsem již v té době znala homeopatii a řadu úžasných přátel, homeopatických odborníků. A tak jsme to zvládli skvěle.

Samozřejmě bylo potřeba nejen řešit zařazení homeopatických léků, ale také vyloučení některých potravin ze stravy a celkově změnit stravovací návyky. A právě v té době jsem začala řešit, co vlastně doma jíme, co je „zdravé“, co je „bio“, jaké máme alternativy. A jsem si jistá, že nebýt nemoci mého syna, řadu věcí bych nezjistila a neobjevila. Jistě bych dnes neměla domácí mlýnek na obilí, zcela určitě bych neřešila, které ovoce či zelenina je bio, neměla bych dnes na misce rozklíčené fazole adzuki a je hodně pravděpodobné, že bych ani nestudovala tradiční čínskou medicínu.

Až i vy budete jednou bilancovat, jak jste tu nemoc zvládli a co vám nejen vzala, ale i přinesla, přála bych vám podobná zjištění, k jakým jsem dospěla nejen já, ale i řada mých přátel. Nemoc, to je znamení, je to signál, že něco musíme dělat jinak. S nemocí nemá smysl bojovat, musíme ji pochopit, poznat, k čemu máme jejím prostřednictvím dospět.

Krásné dny přeje Vaše Radana.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 04:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze