Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co mi přinesla nemoc mého dítěte

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Z mnoha zdrojů dnes můžeme slyšet, že nemoc dítěte, ať již častá akutní nebo dlouhodobá chronická, je znamením pro rodiče, že není vše v pořádku. Je reakcí na rodinné zázemí a společenské klima. I mně nemoc mého syna něco přinesla a ráda bych se s Vámi o tuto zkušenost podělila.

Ilustrační foto
Zdroj: Radana Poděbradská

Když se u našeho syna objevily první příznaky atopického ekzému, byl to pro mě konec světa. Denně jsem vídala v práci malé pacienty s ekzémem prakticky po celém těle, ty nešťastné děti i maminky. Dokázala jsem si tak vytvořit hrůzostrašné představy do budoucna. Naštěstí jsem již v té době znala homeopatii a řadu úžasných přátel, homeopatických odborníků. A tak jsme to zvládli skvěle.

Samozřejmě bylo potřeba nejen řešit zařazení homeopatických léků, ale také vyloučení některých potravin ze stravy a celkově změnit stravovací návyky. A právě v té době jsem začala řešit, co vlastně doma jíme, co je „zdravé“, co je „bio“, jaké máme alternativy. A jsem si jistá, že nebýt nemoci mého syna, řadu věcí bych nezjistila a neobjevila. Jistě bych dnes neměla domácí mlýnek na obilí, zcela určitě bych neřešila, které ovoce či zelenina je bio, neměla bych dnes na misce rozklíčené fazole adzuki a je hodně pravděpodobné, že bych ani nestudovala tradiční čínskou medicínu.

Až i vy budete jednou bilancovat, jak jste tu nemoc zvládli a co vám nejen vzala, ale i přinesla, přála bych vám podobná zjištění, k jakým jsem dospěla nejen já, ale i řada mých přátel. Nemoc, to je znamení, je to signál, že něco musíme dělat jinak. S nemocí nemá smysl bojovat, musíme ji pochopit, poznat, k čemu máme jejím prostřednictvím dospět.

Krásné dny přeje Vaše Radana.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.6.2019 02:53

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze