Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět šlach v oblasti zápěstí

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Naši milí čtenáři, opět reaguji na jeden z velmi častých dotazů z Rehabilitační poradny Světa homeopatie. Týká se zánětu šlach v oblasti zápěstí. Co s tím a jak na to? Má i zde homeopatie své místo?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Zánět šlach v oblasti zápěstí vzniká na základě přetížení šlach. V oblasti zápěstí prochází dlouhé šlachy svalů pro ruku a prsty v těsné blízkosti kostí. Aby nedocházelo k jejich odírání, jsou obaleny šlachovými pochvami. Takovou šlachovou pochvu si můžete představit jako polštářek naplněný tekutinou, který obaluje každou šlachu zvlášť. Tento polštářek je ke šlaše připojen řídkým vazivem. Při přetížení ruky a zápěstí dochází v této oblasti k zánětlivé reakci. Jednak se náplň v polštářku může objemově zvětšit, dochází ke vzniku zánětlivých enzymů a jejich vyplavování do okolí, a nakonec také k menší posunlivosti šlachy v jejím obalu.

Příčiny vzniku mohou být různé. Může se jednat opravdu o přetížení fyzickou prací, např. skládání dřeva, či práce s lopatou, ale i mnohem jednodušeji při péči o novorozence či kojence. Je to sice menší váha, ale za to trvalá. Může se ale také jednat o situaci, kdy svaly ovládající ruce a zápěstí nemohou pracovat v optimální souhře, protože pro takovou souhru nemají dobré výchozí postavení. Zázemí pro práci rukou nám totiž dává pozice lopatky a správné napřímení hrudní páteře. Můžeme si tedy přetížit ruce proto, že se hrbíme, máme vytažená ramena k uším a takto např. sedíme celý den u počítače, pak se ruce přetíží mnohem rychleji a s menší zátěží.

Ve své praxi jsem se setkala s různými terapeutickými přístupy. Někteří ortopedové doporučují v první fázi užívání protizánětlivých léků po dobu minimálně 14 dnů, obvykle se jedná o Brufen či jiný lék ze stejné skupiny. Dále je možné absolvovat obstřik kortikoidními léky. Je také možné zahájit rehabilitaci, což je vhodné zejména pokud vznik tohoto onemocnění souvisí také s vadným držením těla. Nicméně má zkušenost mi ukazuje, že bez znehybnění ruky v ortéze, lépe v dlaze nebo v sádře (ortézu lze přece jen sundat) minimálně po dobu 14 dnů se úspěšná léčba neobejde. Je to především proto, že jakákoliv jiná léčba obvykle způsobí částečný ústup bolesti a protože jsme lidé a ruce potřebujeme, začneme je zcela logicky a automaticky okamžitě více zatěžovat, bolest se zhorší a vzniká bludný kruh.

Proto pokud se setkáte s tímto problémem a bude vám fixace ruky doporučena, doporučuji zde moudře ustoupit☺

Léčbu zánětu šlach můžete podpořit homeopatickými léky:
Belladona 9 – 5 granulí 2x denně
Apis mellifica 30 – 5 granulí 2x denně
Bryonia 9 – 5 granulí 2x denně

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.7.2021 23:56

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze