Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zelený oběd

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Báječný článek o medvědím česneku na webu Svět homeopatie mě přivedl na myšlenku podělit se i o své zkušenosti s medvědím česnekem. Vřele tento recept doporučuji nejen těm, kteří mají rádi chuť česneku, ale i těm, kteří spěchají, a také veganům (pokud použijí místo tuku olivový olej a místo klasické smetany sójovou) nebo celiakům.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Pszczolková

Vyzkoušejte hustou krémovou polévku z medvědího česneku. Je sytá a lahodná.

Na tuku (máslu nebo olivovém oleji) orestujte nahrubo nakrájenou cibuli a brambory. Těmi nešetřete, polévku zahustí. Pro pětičlennou rodinu stačí 5 větších brambor. Zalijte vodou, osolte, a pokud chcete, ochuťte zdravým polévkovým kořením (např. Wurst). Já moc ráda používám libeček. Uvařte doměkka, přilijte smetanu (z kravského mléka nebo smetanu sójovou, ovesnou případně rýžovou) a nechte provařit (nemusíte dlouho). Mezitím nasekejte větší svazek opláchnutého medvědího česneku a přidejte ho do polévky. Vše rozmixujte a můžete podávat.

Polévku můžete vylepšit ztraceným vejcem (to pak může být i lehkou večeří) nebo plátky zapečené bagety se sýrem, případně kousky nastrouhaného sýru pecorino a nahrubo mletým pepřem.

Já jsem dnes měla polévku hotovou za necelých 15 minut. Než se polévka dovařila, udělala jsem omáčku na těstoviny ze špenátu a sýru ricotta. A tak jsme dnes měli na stole sytě zelenou polévku a zelenou omáčku na těstovinách. Někomu se to může zdát příliš, ale nebojte, zelené barvy není teď, na jaře, nikdy dost. Uklidňuje játra a zvedá náladu.

Přeji vám dobrou chuť!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:41

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze