Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie v zámoří...

Autor: Lucie Nestrašilová

Před pár dny jsem navštívila USA. Účelem cesty byla „hokejová“ dovolená, nikoli cesta za homeopatií. Naopak. Vybavenou cestovní lékárničku jsem měla sebou, mým cílem tedy nebylo homeopatii ani vyhledávat.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

V rámci svého pobytu v zámoří jsem jednoho dne s kamarádkou vyrazila na nákup do supermarketu plného samých zdravých věcí – farmářských potravin, bio ovoce i zeleniny, eko drogerie... do Whole Food Marketu. Kdysi jsem o tomto marketu četla a chtěla jsem se tam podívat. Už když jsem do prodejny vešla, věděla jsem, že se nacházím ve svém snu. Tak široký výběr zdravých surovin jsem koncentrovaně na jednom místě nikdy neviděla. Největším překvapením však pro mě byla sekce „Zdraví“, kde na mě krom produktů z různých alternativních směrů léčení čekal i regál plný homeopatik! Byla jsem jak „v Jiříkově vidění“. V rámci samoobslužného prodeje zde mají zákazníci k dispozici přihrádky s více než dvoustovkou monokomponentních léků, které známe i od nás. Ty doplňovaly vícesložkové (polykomponentní) přípravky na všechny možné potíže – nespavost, stres, imunitu, trávicí potíže, ad. Celá sekce byla vybavena malými brožurkami s jednoduchými návody na praktické využití homeopatických léků. Kamarádka, která v USA dlouhodobě žije mi řekla, že si podle brožurky vybírá léky na akutní potíže, které jí nebo členy její rodiny trápí.

Informace z brožurky lékaře samozřejmě nenahradí, ale v rámci první pomoci v akutních případech je tato rada nedocenitelná. Zákazníkům stačí si jen vybrat, co potřebují, vyndat daný lék z přihrádky a u pokladny zaplatit. Nemusí si lék objednávat v lékárně, čekat na jeho dodání, ale nasadí ho hned při prvních příznacích a své potíže tak vyřeší snadněji. Tento systém prodeje mě opravdu nadchnul a moc bych i nám všem, v ČR, přála, abychom si své homeopatické pomocníky mohli také jednou zakoupit bez zbytečného prodlení a s příbalovou informací o tom, na co daný lék použít. Prostě „jen“ mít možnost volby.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 08:06

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze