Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hodně pracujete a špatně spíte?

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Čas od času se může stát, že se člověk dostane do situace, kdy pracovní povinnosti překročí jeho pomyslnou míru. V těchto situacích je potom těžké nechat úkoly v práci, aby počkaly na další den a člověk si je nosí ve své hlavě domů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Situací, kdy si práci tímto způsobem přineseme až domů, je několik. Dnes bych se věnovala případům, kdy je práce hodně, možná až příliš hodně. Mohou to být okamžiky, kdy Vás povýší, přijde nový, ale opravdu náročný projekt, či onemocní kolega a na Vás doslova spadne hromada úkolů.

Co v takových situacích dělat?

Jednoduchá, ale někdy v praxi těžko proveditelná rada zní: Zůstaňte ve „svém středu“. Nenechejte se vykolejit ze své pracovní a životní rovnováhy, priorit a časových schémat, které jste doposud měli, protože ty jsou výsledkem Vašeho dlouhodobého životního stylu. Zejména pokud jste až doposud byli „na svém obláčku klidu a pohody“, mělo by být Vaším základním cílem dostat se zpět do Vaší rovnováhy. Je to totiž stav, ve kterém máte rozhled a odkud vidíte, jaké jsou skutečné priority jednotlivých úkolů a požadavků.

Myslím, že zde nemusím zdůrazňovat, že jedině ve stavu vnitřní rovnováhy jsme schopni pracovat efektivně a v mnoha případech i s radostí. A právě dobrá schopnost prioritizování úkolů je důležitá pro to, abychom v daném okamžiku pracovali právě na tom, co je důležité.

Pokud se přeci jen stalo, že v důsledku pracovního přetížení máte problémy se spánkem, tak Vám může být prospěšná homeopatie.

  • Nejuniverzálnějším je polykomponentní homeopatický přípravek Sédatif PC, který je vhodný pokud se nacházíte v emočně vypjatém stavu a máte problémy se spánkem. Doporučené dávkování je 1-2 tablety, 3x denně.
  • Jestliže máte problémy s usínáním v důsledku rozrušení, protože jste se dozvěděli něco, co Vás vyvedlo z míry, vyzkoušejte homeopatikum Coffea Cruda 15, 5 granulí 2x denně, při zlepšení prodlužovat interval. Tento lék je na lékařský předpis. Psychicky má toto homeopatikum v obraze neustálý příval myšlenek, euforii, duševní excitaci a zvýšenou představivost. Fyzicky přecitlivělost na zvuky a mozkovou hyperaktivitu.
  • V případech, že se pravidelně každý den budíte kolem 1 hodiny ranní, bude Vaším homeopatikem Arsenicum Album 15, 5 granulí 2x denně, při zlepšení prodlužovat interval. Tento lék je zvlášť účinný pokud jste osobnostně spíše úzkostliví, potřebujete pořádek, systematičnost a fyzicky jste spíše zimomřiví a máte rádi teplá jídla a teplé nápoje.
  • Buzení se kolem 3 hodiny ranní v důsledku pracovního přetížení, životních stresů i při intelektuálním přetížení pomůže zmírnit Nux Vomica 15, 5 granulí 2x denně, při zlepšení prodlužovat interval. Zvláště pokud psychicky prožíváte nesnášenlivost odporu, podrážděnost, agresivitu, přecitlivělost a pokud se Vám stává, že již znovunemůžete usnout, zaspíte až nad ránem a při ranním tónu budíku jste více unavení než večer, když jste šli spát.

Vedle homeopatických rad bych ještě doplnila pár dalších tipů:

  • Buďte asertivní. Někdy bývá asertivita zaměňována s agresivitou, ale její podstata je odlišná. Cílem je v klidu, ale rázně nastínit svému nadřízenému, že je pro Vás daná situace extrémně zátěžová a necítíte se v dané situaci dobře. Často Vám velmi pomůže, když jenom problém konstruktivně předložíte.
  • Vezměte zodpovědnost do svých rukou. U každého pracovního úkolu se rozhodujte, zda je nutné a potřebné jej vykonávat a hlavně do jaké míry preciznosti. Obvyklých 80% stačí k tomu, aby úkol byl kvalitně hotový a přesto k tomu potřebujete pouhých 20% času. (Zbývajících 20% kvality, Vás stojí 80% času).
  • Maximalizujte podporu, kterou Vám nabízí Vaše okolí. V situacích, kdy toho máte doslova nad hlavu se neuzavírejte před možnostmi, které Vám nabízí Vaše okolí. A pokud nabídky pomoci nepřicházejí samy, je důležité je umět vyhledávat.
  • Relaxujte. Fyziologicky stres způsobuje vznik stresových hormonů, které se nejlépe odbourávají při fyzické zátěži. Relaxačními technikami může být jakákoliv fyzická aktivita, jež Vám přináší radost, když ji děláte. Můžete zrýt zahradu, kácet stromy, běhat maraton, chodit na procházky se psem či cvičit jógu. Jakákoliv z těchto aktivit Vás bude vracet do stavu Vaší základní rovnováhy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.7.2021 22:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze