Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Promoknutí v dubnovém dešti

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Volala mi jedna známá a chraplavým hlasem mě prosila o rychlou homeoradu na bolest v krku. Je již ode mě zvyklá na to, že rozhovory tohoto typu netrvají 2 minuty - předpis je o to účinnější, o kolik více informací si homeopat o potížích pacienta zjistí. U akutních případů je to sice snadnější, ale i zde hrají roli všechny okolnosti „případu“. Ano, homeopat je tak trochu i detektiv. Ptala jsem se tedy na okolnosti, které těmto potížím předcházely...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Moje známá, budu jí říkat Sylva, jela tramvají ve vánici, když se náhle tramvaj naplnila dýmem. Trvalo nějakou dobu, než se zpráva dostala k řidiči. Zastavil a zvažoval, jestli je větší riziko dopravit tramvaj na další zastávku, nebo vypustit cestující na frekventované silnici. Sylva těchto pět nekonečných minut prožívala obrovský strach. Měla s sebou totiž svého ročního chlapečka. Nakonec vystoupili do prudkého deště uprostřed rušné silnice a než se dostali na nejbližší zastávku autobusu, promokli na kost.

Bolesti v krku a chrapot začaly hned druhý den ráno. Po rozmluvení se chrapot zlepšoval, pořád přetrvával pocit chladu až mrazení.

Doporučila jsem jí Rhus toxicodendron v ředění 9 C (4x denně 5 granulí). Je to homeopatický lék vhodný na nachlazení po promočení (například v dešti). Klíčovou příčinou oslabení imunity byl akutní stres v tramvaji, proto jsem jí přidala květovou esenci na krizové stavy - Rescue remedy - 4 kapky 4-5x denně. Všem maminkám doporučuji mít tento šetrný prostředek v domácí lékárničce na odblokování psychických i fyzických následků nečekaných stresových událostí. Z homeopatik lze na tento účel použít Aconitum napellus v ředění 9 nebo 15 C (2-3x denně 5 granulí).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 09:45

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze