Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Promoknutí v dubnovém dešti

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Včera mi volala jedna známá a chraplavým hlasem mě prosila o rychlou homeoradu na bolest v krku. Je již ode mě zvyklá na to, že rozhovory tohoto typu netrvají 2 minuty - předpis je o to účinnější, o kolik více informací si homeopat o potížích pacienta zjistí. U akutních případů je to sice snadnější, ale i zde hrají roli všechny okolnosti „případu“. Ano, homeopat je tak trochu i detektiv. Ptala jsem se tedy na okolnosti, které těmto potížím předcházely...

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Moje známá, budu jí říkat Sylva, jela ve včerejší vánici v Brně tramvají, když se náhle tramvaj naplnila dýmem. Trvalo nějakou dobu, než se zpráva dostala k řidiči. Zastavil a zvažoval, jestli je větší riziko dopravit tramvaj na další zastávku nebo vypustit cestující na frekventované silnici. Sylva těchto pět nekonečných minut prožívala obrovský strach. Měla s sebou totiž svého ročního chlapečka. Nakonec vystoupili do prudkého deště uprostřed rušné silnice a než se dostali na nejbližší zastávku autobusu, promokli na kost.

Bolesti v krku a chrapot začaly hned druhý den ráno. Po rozmluvení se chrapot zlepšoval, pořád přetrvával pocit chladu až mrazení.

Doporučila jsem jí Rhus toxicodendron v ředění 9 (4x denně). Je to homeopatický lék vhodný na nachlazení po promočení (například v dešti). Klíčovou příčinou oslabení imunity byl akutní stres v tramvaji, proto jsem jí přidala květovou esenci na krizové stavy - Rescue remedy - 2 kapky 4-5x denně. Všem maminkám doporučuji mít tento šetrný prostředek v domácí lékárničce na odblokování psychických i fyzických následků nečekaných stresových událostí. Z homeopatik lze na tento účel použít Aconitum napellus v ředění 9 nebo 15 (2-3x denně).

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2020 07:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze