Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

A zase ty blechy!

Autor: Petra Sumeráková

Rok od roku je to s parazity horší. Tyto potvůrky obtěžují naše miláčky v podstatě celoročně, ale jejich největší invaze přichází na jaře a na podzim.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

O prevenci, likvidaci a asanaci bych mohla sepsat za roky mé praxe už celou knihu. Takže se pokusím shrnout jen pár základních opatření.

Co se veškerých parazitů týče, každý majitel psa by se měl v první řadě zaměřit na PREVENCI! Je-li prevence, není třeba se obávat nekonečného souboje s likvidací těchto nechtěných domácích hostů.

V případě již napadaného zvířete a asanace prostředí jsem nemilosrdně pro chemii, neboť v takovém případě je opravu potřeba radikálně zasáhnout a provést likvidaci účinně a rychle. Což jde s pomocí přírody také, nicméně je to proces trvající mnohonásobně delší dobu a v případě zvířete, které je například alergické na bleší kousnutí, jde o to zbavit ho trápení co nejdříve!

Dnes se zaměříme především na to, jak můžete zabránit tomu, abyste si z procházky přinesli blešky a jak to jde i mírnějším způsobem než-li jen pomocí klasických komerčních preparatů typu spot-on, obojek či antiperspirativních sprejů. Neb ať chceme nebo ne, celoživotní každoměsíční aplikace chemických přípravků si zcela jistě vyžádá nějakou zdravotní daň!

Na úplném začátků chci říct, že blešky si můžete přinést, i když se s žádným psím kamarádem nepotkáte. Blechy roznáší ve velkém především ježci, takže na ně můžete narazit i v místech, kde se hojně vyskytují. Mnoho lidí se mylně domnívá, že blechy přeskočí pouze ze psa na psa. Je to sice nejčastější forma přenosu, nicméně ne jediná.

Možnosti ochrany

  • Léty osvědčený tip je podávání vitamínu B. Údajně největší vliv má vitamín B6. Řada lidí ho podává ve formě pivovarských kvasnic, které mají navíc spoustu dalších příznivých účinků. Jsou skvělé například na trávení a srst. Jejich dlouhodobé podávání má na srst velký vliv. Musíte však počítat s tím, že nástup účinku je pozvolný. Nečekejte, že ochrana nastoupí druhý den po podání.
  • Dalším přírodním pomocníkem mohou být česnekové tablety.
  • Na někoho zabírá vtírání levandulového oleje do ušních boltců. Zpočátku je nutné vtírání oleje opakovat denně, později 1x týdně.
  • Repelentního účinku můžete docílit širokým spektrem bylin a éterických olejů, které můžete zakoupit již hotové jako ryze aromaterapeutické hydrofilní oleje, které obsahují směsici různých bylin pro odpuzení parazitů. Nebo si můžete vytvořit i svou domácí směs. Účinnými přírodními repelenty jsou například nejznámější tea tree, ale také levandule, eukalyptus, geranium či například nimba a rozmarýn.

Recept na domácí sprej proti parazitům

Jablečný ocet /1 panák/, voda /100ml/ a cca 25 kapek esenciálních olejů v libovolné kombinaci (můžete použít i jeden druh), někdo míchá například tea tree + rozmarýn + levanduli. Tímto sprejem můžete ošetřit jak sebe (v létě proti otravným komárům či klíšťatům), tak psa. Sprej je nutné apliovat před každou procházkou.

Homeopatie a bachovky?

Homeopatie nám v případě blech pomáhá především v léčbě následných štípanců.

Moje tipy:

Ledum palustre v ředění 9 - na bodnutí hmyzem (hlavně komáry). Podávejte jednou denně od začátku hmyzí sezóny, je to dobrá prevence proti napadení komáry a klíšťaty.

V případě alergické reakce na bleší kousnutí použijte Poumon histamine v ředění 30. Je vhodný zejména jako první pomoc při alergických reakcích dýchacího ústrojí, ale i kůže provázené otokem. Podle závažnosti podávejte 3-6x denně.

Pakliže se pes po poštípání zuřivě drbe a kouše, můžeme pro zklidnění aplikovat i Bachovy květy, konkrétně Rescue esenci za zklidnění a Plané jablko, které pomůže s očistou kůže.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2020 07:44

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze