Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Balíčky pro koledníky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Velikonoce se blíží! Ženy už přemýšlí, co připravit pro koledníky. Možná už máte sepsaný seznam, co budete péct a někde už září i krásná jarní výzdoba. U nás doma rádi přemýšlíme i nad tím, do čeho koledu zabalit.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Vloni jsem si odkládala krabičky od čajů a koření, ze kterých jsem na přední straně nejdříve vystřihla tvar vajíčka - aby bylo trochu vidět, co je uvnitř. Olepila jsem je papírem s velikonočním motivem (nebo jenom krásně barevným). Poté jsem na krabičky lepila barevná pírka, knoflíčky, kytičky, korálky...

Další "recy-verze" byla taška z tetrapackových krabic od rýžového mléka, oblepená balícím papírem. Z barevných výkresů jsem vystřihli obrysy zajíčků, které jsme nalepili na krabičku. Navrch jsme ještě připevnili stuhy nebo provázky, aby se koledníkům taška dobře nesla. Už zbývalo jenom plnění.

Letos máme doma trochu větší chaos než jindy, je toho na nás nějak moc. A tak se na pozici "hlavní dekoratérky" nominovala sedmiletá dcerka. Jako první vymyslela a vyrobila krásné kuřátko z papírového talířku. "Mamko, už jsem velká, budu lepit tavkou (tavnou pistolí) sama!"

Potřebujeme:
papírový talířek (nebo velké kolečko z kartonu)
vodové barvy a štětec
prázdné obaly od léků (po zimě se například najdou prázdné obaly po Paragrippe)
2 korálky (nebo koření)
kousek červeného chlupatého drátku
barevná pírka
červený papír na zobáček
tavnou pistoli (pokud máme strach ji dětem dát, zvolíme disperzní lepidlo)

Postup:
Dorotka nejdříve namalovala talířek na žluto. Když barva zaschla, vystřihla trojúhelník z červeného papíru, přeložila ho na půlku a přilepila jenom spodní část zobáčku. Kolečka = oči z prázdných plat od léků jsem jí vystřihla já, aby se jí pak dobře nalepovaly. Než je nalepila, přiložila na talířek korálky - na místo, kde budou oči. A ty pak přikryla vystřiženými obaly od léků ("víš, ať může kuřátko šilhat..."), Barevná peříčka nalepovala po jednom na místo křídel. Chlupatý drátek rozstřihla na tři kousky: nožičky a hřebínek. Jeden kousek vytvarovala do tvaru srdíčka a nalepila navrch, nožičky přilepila zespodu talířku.

A milá dekorace je hotová.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:22

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze