Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Psí jarní detox

Autor: Petra Sumeráková

Nejen my lidé, ale i naši psí miláčci si na jaře zaslouží trochu té očisty organismu a nastartování nové životní síly po dlouhé zimě.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

O to více je to třeba poslední léta, kdy jsou zimy čím dál mírnější a teplejší a tím dochází k přemnožení veškerých bakterií a virů.

A infekce na nás útočí ze všech stran. Letos to v psím světě kašlalo opravdu ve velkém. Bylo i spousty střevních potíží a po takovémto atakování všech možných ,,bacilů“ už to chce důkladné pročištění a posílení imunity.

Není na tom vůbec nic složitého a postup je v podstatě naprosto stejný jako u nás lidí. Pokud se pro tuto očistnou kúru rozhodnete, můžete svého psího parťáka podpořit a projít si to celé s ním. Rozhodně tím neuděláte žádnou chybu.

Z homeopatik je pro pročištění skvělá Nux vomica. Doporučuji potenci 9, 5 granulí 1x denně – vybrat celou tubičku.

Z bylin – tedy nejlépe z tinktur připravených z pupenů rostlin, je vhodné použít ostropestřec – velice dobře čistí zejména játra a lichořeřišnici, kterou některé herbáře pokládají za přírodní antibiotikum. Kromě blahodárných účinků na močovou a dýchací soustavu je to také výborný likvidátor veškerých chronických zánětů v těle, ale například i staphylokoka. Tinktury se dávkují většinou dle váhy člověka nebo psa a celkové množství se rozdělí do 2–3 dávek denně. U psů tedy 1 kapka na 1 kg váhy – rozdělit na 2 denní dávky, nakapat na piškot.

Po vnitřním „úklidu“ můžeme posílit a nastartovat obranyschopnost například velmi účinným Oscillococcinem – u psa 1 tubičku na týden – rozdělit globule do cca 7 dávek na počátku, pak stačí 1 dávka 1x týdně.

A můj prověřený a milovaný zázrak jménem eleuterokok v podobě tinktury. Bez mučení se přiznávám, že jsem poprvé v životě překonala zimu bez jediné kapky rýmy či zakašlání!

No a pokud se i během tohoto přírodního dopingu budete stále cítit vy nebo váš pejsek tak, jako by se o vás přeze všechno pokoušela jarní únava, může vám velmi rychle pomoci i Bachova květová terapie, a to konkrétně esence Oliva. Dodává novou sílu i chuť do života. Já osobně Olivě říkám životabudič, nebo ještě lépe dobíječka baterií. Nejlépe funguje nakapáním 4 kapek přímo na jazyk zpočátku klidně 4x denně, po zlepšení stavu stačí 1x denně, nebo můžete psovi nakapat do misky s vodou, ze které bude postupně upíjet.

Nezapomeňte také na dlouhé procházky na jarním sluníčku, které pomohou zajistit vitamín D, a můžete si být jisti, že účinky a výsledky celé této kúry se dostaví velice brzy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:04

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze