Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Psí jarní detox

Autor: Petra Sumeráková

Nejen my lidé, ale i naši psí miláčci si na jaře zaslouží trochu té očisty organismu a nastartování nové životní síly po dlouhé zimě.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

O to více je to třeba poslední léta, kdy jsou zimy čím dál mírnější a teplejší a tím dochází k přemnožení veškerých bakterií a virů.

A infekce na nás útočí ze všech stran. Letos to v psím světě kašlalo opravdu ve velkém. Bylo i spousty střevních potíží a po takovémto atakování všech možných ,,bacilů“ už to chce důkladné pročištění a posílení imunity.

Není na tom vůbec nic složitého a postup je v podstatě naprosto stejný jako u nás lidí. Pokud se pro tuto očistnou kúru rozhodnete, můžete svého psího parťáka podpořit a projít si to celé s ním. Rozhodně tím neuděláte žádnou chybu.

Z homeopatik je pro pročištění skvělá Nux vomica. Doporučuji potenci 9, 5 granulí 1x denně – vybrat celou tubičku.

Z bylin – tedy nejlépe z tinktur připravených z pupenů rostlin, je vhodné použít ostropestřec – velice dobře čistí zejména játra a lichořeřišnici, kterou některé herbáře pokládají za přírodní antibiotikum. Kromě blahodárných účinků na močovou a dýchací soustavu je to také výborný likvidátor veškerých chronických zánětů v těle, ale například i staphylokoka. Tinktury se dávkují většinou dle váhy člověka nebo psa a celkové množství se rozdělí do 2–3 dávek denně. U psů tedy 1 kapka na 1 kg váhy – rozdělit na 2 denní dávky, nakapat na piškot.

Po vnitřním „úklidu“ můžeme posílit a nastartovat obranyschopnost například velmi účinným Oscillococcinem – u psa 1 tubičku na týden – rozdělit globule do cca 7 dávek na počátku, pak stačí 1 dávka 1x týdně.

A můj prověřený a milovaný zázrak jménem eleuterokok v podobě tinktury. Bez mučení se přiznávám, že jsem poprvé v životě překonala zimu bez jediné kapky rýmy či zakašlání!

No a pokud se i během tohoto přírodního dopingu budete stále cítit vy nebo váš pejsek tak, jako by se o vás přeze všechno pokoušela jarní únava, může vám velmi rychle pomoci i Bachova květová terapie, a to konkrétně esence Oliva. Dodává novou sílu i chuť do života. Já osobně Olivě říkám životabudič, nebo ještě lépe dobíječka baterií. Nejlépe funguje nakapáním 4 kapek přímo na jazyk zpočátku klidně 4x denně, po zlepšení stavu stačí 1x denně, nebo můžete psovi nakapat do misky s vodou, ze které bude postupně upíjet.

Nezapomeňte také na dlouhé procházky na jarním sluníčku, které pomohou zajistit vitamín D, a můžete si být jisti, že účinky a výsledky celé této kúry se dostaví velice brzy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 16:04

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze