Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Smoothie!

Autor: Lucie Nestrašilová

Zdravý nápoj? Módní záležitost? Hit jara? Nevím. Každopádně dobrý nápad, jak nabít tělo energií!

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Moji přátelé i známí zahltili v posledních týdnech sociální sítě fotkami různých smoothie nápojů. Z fotek na mě koukaly zelené listy, všemožná semínka, oříšky, sušené i čerstvé ovoce. Jelikož jsem se zrovna nacházela v období přepracování, měla jsem velkou potřebu dodat tělu energii, která ze mě v mrazivých dnech zcela vyprchala. A právě nápoje plné hodnotných živin mi připadaly jako dobrý nápad.

Můj první smoothie nápoj byl celkem odvážný. Nachystala jsem si vše, co „dům dal“: baby špenát, řapíkatý celer, hrušku, mandarinku, banán, fíky, ovesné vločky, chia semínka, vlašské oříšky, bio bílý jogurt a vodu. Vše jsem naházela do mixéru (blenderu) a za minutku bylo smoothie hotové! A hlavně – lahodné! Tolik výživných látek v jedné skleničce! Když jsem si představila, že bych všechny ty věci jedla postupně (řapíkatý celer by se asi nekousal příjemně), asi by mi to moc nešlo. A najednou jsem tady měla sklenici plnou vitamínů a výživných látek. A tak jsem začala vytvářet další a další smoothie nápoje a kombinovat ingredience zdánlivě neslučitelné a do smoothie jsem se já i moje tělo zamilovala☺

Co je to vlastně smoothie?

Smoothie nápoje konzumovali lidé ve Středomoří už po několik staletí, ale běžným nápojem se stalo až ve 20. století. Dříve lidé připravovali smoothie pouze ze sezónních plodů, později, když byla vynalezena lednička a mixéry, začínaly přidávat i mražené suroviny. Nejvíce popularitu tohoto lahodného nápoje ovlivnila 60. léta, kdy se lidé začínali více zajímat o zdravou stravu a makrobiotiku. A i dnes jsou smoothie nápoje oblíbené u lidí, kteří trpí nesnášenlivostí mléčných výrobků a u vitariánů (raw veganů), kteří konzumují pouze ovoce, zeleninu a ostatní rostlinné potraviny, které jsou syrové a jejich příprava nepřesáhne teplotu 42°C.

Jaké smoothie je nejlepší?

Co člověk, to jiná chuť. Smoothie nápoj si můžete připravit v podstatě z čehokoli. Jeho výhodou je, že do něj můžete rozmixovat i věci, které běžně v oblibě nemáte, ale přitom víte, že obsahují spoustu výživných látek. Stejně tak je můžete v lahodné podobě naservírovat svým dětem. Červené smoothie plné jahod je lákavé už od pohledu a když do něj vmícháte chia semínka, oříšky, pár lístků baby špenátu, bude i velmi výživný. Nenásilnou formou tak do dětí dostanete věci, které by jinak nepozřely.

  • Tipy:

Smoothie 1: baby špenát, jahody, borůvky, banán, chia semínka, vlašské oříšky, ovesné vločky, kustovnice čínská, protein - banán+ječmen, bílý jogurt, voda!

Smoothie 2: Baby špenát, polníček, fíky, mandle, chia semínka, ovesné vločky, vanilkový protein, kokos, pomeranč, kiwi, hruška, bílý jogurt, voda

Smoothie 3: Neobvyklá kombinace pro milovníky kávy podle šéfkuchaře Jamieho Olivera: mražený banán, 8g chia semínek, 125ml kokosové vody, 1 polévková lžíce mletých mandlí, 1 shot espressa! Mňam! ‪‬‬

Další tipy můžete najít i na mém smoothie facebookovém profilu: SMOOTHIE

Přeji vám energeticky vydatný jarní start☺

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 18:35

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze