Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Mladý ječmen, chlorella a spirulina. Ano, či ne?
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
S příchodem jara se doporučuje naše zlenivělá, po zimě zanešená těla detoxikovat. Připravujeme si zelené smoothie (z kopřiv, listů pampelišek, jitrocele a dalších bylin), odhodláme se k "rýžové očistné kůře", pijeme detoxikační čaje. A pokud se k nám dostala informace, že existují i zázračné čistící a léčivé produkty, zapřemýšleli jsme o užívání mladého ječmene, chlorelly nebo spiruliny.

Zdroj: freeimages
Pro mnohé je to možná trochu záhadný název - mladý ječmen. Při prvním setkání se nám v hlavě vynoří spousta otazníků, na které, pokud se zajímáme o zdravý životní styl, hledáme ty správné odpovědi. Těch se nabízí hned několik. První, kterou dostaneme, bude možná: Mladý ječmen je všelék, který vyřeší všechny potíže!
Je tomu skutečně tak? Podívejme se na názory zastánců i odpůrců.
Mladý ječmen bývá zařazován mezi potravinové doplňky, často se však považuje spíše za superpotravinu - díky obsahu vitamínů, minerálů, stopových prvků, antioxidantů, aminokyselin, enzymů, bílkovin, sacharidů a dalších pro zdravé tělo potřebných látek. V dnešní "překyselené" době je k nezaplacení schopnost ječmene upravovat pH vnitřního prostředí. Účinků mladého ječmene je mnoho - patří mezi ně zlepšování krevního obrazu, pohybových i dýchacích potíží, zmírňování kožních potíží. V případě, že trpíte zácpou, i zde pomůže ječmen. Dále zpomaluje stárnutí buněk a normalizuje hladinu cukru v krvi. Pomáhá při dietách - kila ubývají rychleji, pomáhá řešit poruchy spánku a zlepšuje soustředění. Nejsilnějším argumentem zastánců konzumace mladého ječmene je to, že údajně pomáhá předcházet rakovině a civilizačním chorobám a léčit je.
Dalším produktem, který mnozí nadšenci užívají, je chlorella nebo spirulina. Důvody, které jsou uváděny, nás nenechají lhostejnými! Obě posilují naši imunitu, podporují detoxikaci, zklidňují mysl, prohlubují spánek, podporují sexuální aktivitu, jsou zásadotvorné atd.
A co na to všechno říkají odpůrci?
Nejčastěji reagují větami o nedostatku vědeckých důkazů. Vyvracejí tvrzení propagátorů těchto produktů o antioxidačních účincích s tím, že mnohé běžně dostupné plody mají i vyšší obsah antioxidantů. Podporu růstu buněk (o které také mluví zastánci "zelených" potravin) považují za negativum v prevenci rakoviny. Dalším z argumentů je teze, že ječmen i řasa chlorella a sinice spirulina jsou jenom módním hitem a nejsou žádnými "superpotravinami", ale jenom produktem "supermarketingu".
Jak se k těmto protichůdným informacím postavit?
Naštěstí každý z nás dostal do vínku rozum, který se vyplatí použít i v tomto případě. Je zcela na nás, jestli budeme slepě následovat jednu, nebo druhou argumentující stranu, a jestli ječmen, chlorellu nebo spirulinu vyzkoušíme.
Ti, kteří některý z těchto produktů užívali, mají zkušenost s vzrůstem vitality, síly a s lepší imunitou. Dokonce jedna moje známá chlorellu využívá jako přírodní lék v případě, že její děti trápí silný kašel. Podává jim zvýšené dávky chlorelly, která podpoří vykašlávání a zároveň stimuluje imunitu. Další kamarádka používala chlorellu k léčbě synova ekzému - rozdrcenou tabletu smíchala s kokosovým olejem a tím mazala postižená místa.
Být zdravý si žádá komplexní přístup, proto nezapomeňme, že tyto "zelené" doplňky, jsou opravdu jenom doplňky. Pokud chceme být zdraví a silní, je potřeba hlavně pestrá, zdravá, živá - a jistě i zelená strava. V přírodě kolem nás je jí dostatek. Stačí vyrazit s košíčkem do lesů a na louky...
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích