Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Cvičení v autě?
Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.
Trávíte významnou část vaší pracovní doby v autě? Na co si dát pozor při tomto typu zátěže pohybového systému? Lze v autě cvičit?

Zdroj: Lucie Nestrašilová
V úvodu je na místě zdůraznit, že nejdůležitější při jízdě v autě je soustředit se na řízení a kontrolu silničního provozu. Přesto, ti, kteří tráví významnou část své pracovní doby v autě, již také jistě dospěli k názoru, že při delší cestě mohou na svém pohybovém systému pracovat.
Tipy:
- Ze všeho nejdřív zkuste při řízení vnímat, zda cítíte někde zbytečné napětí, stažení svalů, apod. Obvykle to bývá v oblasti krční páteře směrem do stran k ramenům. Jednoduše zkuste ramena povolit a vnímat, zda klesají. Takovou relaxaci opakujte několikrát v průběhu jízdy. Za pár dnů třeba zjistíte, že pokles ramen je menší, nebo že máte ramena relaxovaná úplně.
- Uvědomte si, jestli máte hlavu vysunutou vpřed, což je velmi častý nešvar. A také zjistěte, zda můžete hlavu srovnat do roviny s ostatními úseky páteře, tedy zasunout, podobně jako šuplík. Některé opěrky hlavy v autech takové zasunutí bez patřičné úpravy nastavení výšky, tento pohyb vůbec nedovolují.
- Vnímejte, zda sedíte symetricky, jestli nezatěžujete jednu polovinu hýždí více, nebortíte se k jedné straně, nebo nemáte jedno rameno výš (v napětí). Pokud ano, zkuste polohu změnit tak, aby byla symetrická s rovnoměrným rozložením zátěže na obě hýždě.
- Při opravdu dlouhých jízdách můžete použít overball, což je míč, který se dá nafouknout dle potřeby. Velmi málo nafouknutý overball můžete vložit za svou bederní páteř, bude vás vést do napřímeného držení bederní páteře a tím pádem bude tvořit optimální základnu pro vyrovnání celé páteře nad bedry, tedy hrudní, krční a nakonec i hlavy.
- Když zastavíte, podívejte se maximálně doleva a maximálně doprava, připomenete tak vaší krční páteři, jaké má možnosti a po skončení jízdy bude vaše páteř méně ztuhlá.
Věřím, že těchto pár základních rad může vaši cestu autem velmi zpříjemnit.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích