Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jsem ráda, že mám možnost volby

Autor: Redakce

A ke správné oslavě svátku žen patří i dárky - my vám dnes přinášíme rozhovor s ženou s velkým Ž - naší šéfredaktorkou, Lucií Nestrašilovou, který před lety vyšel v časopisu Žena a život. Lucka zde povyprávěla o vzniku Světa homeopatie a o své cestě k této šetrné léčebné metodě. Přejeme příjemné čtení.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jak jste se k homeopatii dostala vy a koho napadlo založit přímo web Svět homeopatie?

Zcela náhodou. Pracovala jsem v Nadačním fondu manželů Klausových, realizovala projekty pro děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin. V době, kdy jsem byla na mateřské, mě oslovil tým lékařů, zda bych jim mohla pomoci se založením Homeopatické lékařské asociace. Jsem dobrý organizátor, projektový člověk a měla jsem dost zkušeností z neziskových organizací. Zpočátku jsem váhala, protože zdravotnictví pro mě bylo velkou neznámou. Nicméně se velmi brzy ukázalo, že ten tým lékařů jsou fajn lidé a tak jsem do toho šla. Postupem času jsem se s homeopatií seznamovala čím dál více. Mou výhodou vždy bylo, že jsem jediný lajk v obležení lékařů. Stále jsem jim kladla otázky: “Jak se člověk "z ulice" dozví o homeopatii? Kde zjistím, na co je daný lék a jak ho mám užívat?” Dlouho jsem nechápala, jak je možné, že i když jsou homeopatika registrovanými léky stejně jako léky klasické, informace o nich jsou v podstatě nedostupné. Přišlo mi to šílené! A tak vznikl nápad vytvořit webový portál, na kterém budou naši lékaři sdílet své homeopatické zkušenosti. Zakladní kámen pro Svět homeopatie tak byl položen.

Jaká byla vaše první osobní zkušenost s homeopatií?

Na to si pamatuji úplně přesně. Když můj nejmladší syn nastoupil do školky, záhy začal mít potíže se záněty středního ucha. Dostal jedny antibiotika, za 3 týdny další, ale zánět se stale vracel. V tu chvíli mi došlo, že mám kolem sebe tým lékařů-homeopatů a snažila jsem se zjistit, zda by mu uměla homeopatie pomoci. To byl můj úplně první homeopatický “pokus”. Účinnost homeopatie na synovi potíže mě tehdy ohromila, což byla cesta k dalším “pokusům”. Od té doby má homeopatická lékárnička velmi narostla a každou novou homeopatickou zkušenost považuji i po těch letech za zázrak. Jsem ráda, že mám volbu.

Proč by měli podle vás lidé vsadit na homeopatii?

Je to šetrná léčebná metoda bez nežádoucích účinků, která by měla dostat šanci. Stojí za to ji vyzkoušet. Ráda bych ale řekla, že cílem našich lékařů-homeopatů není nahradit klasickou medicínu, ale přáli bychom si, aby se homeopatie stala její součástí a aby ji lékař mohl svým pacientům nabídnout tam, kde není nezbytně nutné podat klasický lék. Spoustu akutních potíží s ní totiž vyřešíte a nemusíte tělo zbytečně zatěžovat další chemií, které už máme v sobě i tak víc než dost. Homeopatie je velmi vhodná zejména u těhotných žen, kojících maminek a dětí. Dobrou volbou je však i pro seniory, kteří užívají značné množství klasických léků s mnoha nežádoucími účinky. A stále více mě fascinuje její široké využití ve veterinární medicíně.

Existuje nějaké homeopatikum, které by podle vás měl mít doma preventivně každý?

Myslím si, že v každé rodině by měla být základní homeopatická lékárnička. Pokud mluvíme o prevenci, pak je to Oscillococcinum, na rychlé prochladnutí Aconitum, na úrazy Arnika, na špatné trávení Nux vomica. Ve Světě homeopatie máme doporučení na léto i na zimu, protože každé období má svá specifika.

Na co nedáte dopustit vy osobně?

Kromě toho, že každé ráno začínám horkou vodou s citrónem a pokud možno zdravou snídaní, jsou mými “společníky” tři homeopatické léky. Arnika montana, Nux vomica a Oscillococcinum. Oscillo zná asi každý, i když ne každý ví, že se jedná o homeopatický přípravek. Pro mě je to lék volby v případě, kdy “na mě něco leze”, a to včetně únavy. Užívám ho i preventivně, jednou týdně od podzimu do jara. Jelikož jsme sportovní rodina, mám u sebe vždy Arniku, která je lékem první pomoci při úrazu, odbourává svalovou únavu (jestli běháte, pak si ji zamilujete), ale i k hojení po operaci nebo k porodu. Třetím mým pomocníkem je Nux vomica - pro přepracované ženy i muže. Pomůže vám zmírnit podrážděnost i nervozitu, je výborná k detoxikaci organismu (např. po přemíře alkoholu), hodí se když nemůžete usnout. Když mě potkáte na ulici, bezpochyby u mě tyto tři pomocníky najdete.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:02

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze