Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podnikání ženám sluší

Autor: Bc. Eva Leňová

Rychlý vývoj naší společnosti nám přináší náročné životní situace provázené nejistotou, psychickou i fyzickou zátěží a s nimi spojenými zdravotními obtížemi, jež nám však mohou být i impulzem k zamyšlení nad vlastním životem.

Ilustrační foto
Zdroj: www.moudrepodnikanizen.cz

Mnohdy si uvědomíme, že nám prožívané napětí nevyhovuje, v práci se necítíme spokojení a v soukromí nestíháme vše, čemu bychom se rádi věnovali. Ženy prožívají podobné okamžiky ještě o něco bolestněji, než jejich mužské protějšky. Jednou z cest, jak svůj život změnit, najít si své místo a roli, která nám bude lépe vyhovovat, ženám nabízí vlastní podnikání.

Podnikání nám totiž dává možnost dělat to, co nás baví, ovšem v rozsahu a čase, který nás nepřetěžuje, vyhovuje našemu životnímu stylu, tak, abychom při práci zvládaly i své „ženské“ povinnosti a péči o své nejbližší. V případě moudře vedeného podnikání se ženy stávají nezávislé, získají pocit vlastní hodnoty, více sebejistoty, naplňují si potřebu být užitečné jiným, dostávat za svou práci odpovídající ocenění a stávají se celkově spokojenější.

Z úvah podobných těm výše uvedeným se zrodil i projekt Moudré podnikání žen financovaný z prostředků Evropských sociálních fondů, jehož jádro tvořil devítiměsíční vzdělávací program určený začínajícím podnikatelkám. Na původní projekt přirozeně navazují aktivity Klubu Moudrého podnikání žen, který sdružuje podnikavé ženy, které si přejí vnášet do světa byznysu ženský pohled a tím měnit podnikatelské prostředí i nastavení celé společnosti.

Činnost Klubu Moudrého podnikání žen je realizována prostřednictvím sítě regionálních Klubů, kde se scházíme, abychom si vzájemně pomáhaly, inspirovaly, společně se vzdělávaly, sdílely své příběhy a zkušenosti a byly tak k užitku sobě navzájem i světu kolem. Navracíme se k tradici setkávání v kruhu, který pro nás představuje bezpečné místo nabízející přijetí, důvěru a otevřenost. Díky kruhu se ve své individuální osobitosti propojujeme do vzájemnosti, ze které se rodí nové pohledy, možnosti i projekty.

Z našich setkání nevzcházejí obecné pravdy, ale specifické zprávy pro každou z nás, které nás posunou blíže k souladu sama se sebou, s respektem k hodnotám, které jsou pro nás důležité, svému zdraví, dětem a partnerům, seberealizaci, rolím, které zastáváme, a ostatním lidem. Napomáháme tak vnitřnímu ozdravnému procesu, jehož výsledkem je spokojená zdravě sebevědomá žena pečující o spokojenou a zdravou společnost.

Hlavní důvod, proč k nám na kruhy ženy chodí, je nejčastěji inspirovat se od druhých, najít odpovědi na otázky, povzbuzení ve chvílích propadů, kdy se vše zdá být špatně. Díky osobním zkušenostem všech zúčastněných uplatněným při probírání jednotlivých témat dochází k neopakovatelným okamžikům, které mají sílu změnit život každé jedné za nás. Nádherným příkladem podobného „prozření“ je Dana, která se od letošního léta účastní práce brněnského Kruhu.

Její příběh je prostý a na rozdíl od mnoha podobných má šťastný konec. Díky změnám ve velké firmě, kde Dana léta pracovala, přestala být pro svého zaměstnavatele potřebnou. Její práci převzali mladší, dravější, rychlejší a flexibilnější se spoustou nových nápadů a naprostým nedostatkem zkušeností, zejména v jednání s lidmi.

Když z firmy odcházela, bylo jí už přes padesát. V rozhořčení z prožívané situace se rozhodla spojit s jedním dřívějším kolegou a postavit se na vlastní nohy. Její zkušenosti v oboru jsou opravdovým pokladem, který bude jako investice do vlastního podnikání jistě stačit, říkala si. Je pravda, že stačil, ale jen tak tak. Nejen, že ji práce nenaplňovala radostí, jak původně očekávala, ale začínala se cítit vyčerpaná, skleslá, objevily se první deprese a počínající zdravotní problémy. Nějak to všechno ztrácelo smysl.

Pak ji kamarádka pozvala na Kruh MPŽ, kde si vyslechla příběhy jiných žen, mohla se podělit o svůj vlastní, a přestože hlavním tématem tehdejšího kruhu nebyly právě její potíže, dala jí její účast dostatek energie k tomu, aby to zkusila ještě jednou změnit. Rozloučila se s pracovním partnerem, který jí nevyhovoval, několik zákazníků odmítla a rozhoupala se začít chodit s kamarádkou cvičit. To vše jen díky tomu, že na kruhu zjistila, že to jde. Že je možné a prospěšné říkat "ne", a že nestačí jen pracovat, je třeba se věnovat i sama sobě, svému zdraví, svému tělu. Že je důležitý pocit vlastní spokojenosti.

Ne, že by to předtím vůbec nevěděla. Jenomže se ve své situaci zacyklila v pocitu beznaděje, zdravotních problémů a rezignace. V kruhu žen došlo přesně k tomu, co by měla naše setkání ideálně přinášet: uviděla sebe a své problémy i jejich řešení našima očima.

Na další kruh už přišla rozesmátá žena, které by její věk nikdo nehádal. Slušelo jí to, měla jiskru v očích a s nadšením vyprávěla, co všechno se s ní za ten měsíc stalo. Nejen, že má množství nových zákazníků, s nimiž si ví rady, protože může pracovat vlastním způsobem, ale hlavně ji její práce zase baví. Cítí se dobře, má dostatek energie, přestala obíhat odborníky, aby zjistila, co že to sní vlastně je, a má celkově větší chuť do života.

Podobné příběhy jsou důležité pro každou z nás. Každý člověk potřebuje mít pocit, že jsou jeho zkušenosti někomu platné, jeho názory pro někoho důležité, a že může druhým pomoci v jejich těžké situaci. Právě proto nás setkání v kruhu tak baví a těšíme se na každé další.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.12.2021 23:25

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze