Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Usínání s Kanafáskem

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Určitě vám je známá postavička z večerníčku O Kanafáskovi. Naše děti ji milují!

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Doma máme po babičce jeden velký povlak na polštář - s modrými proužky. Když je někdo nemocný a potřebuje ležet ve vyvýšené poloze (osvědčil se při horečce, kašli, rýmě...), navlékáme ho na obrovský polštář. Po nemoci se radost z uzdravení střídá se smutkem, že se zase bude spát bez Kanafáska.

Jak maminka vyřeší situaci, kdy dcerka pláče, že chce být zase nemocná, aby mohla opět spát na Kanafáskovi? Ušije malého Kanafáska, který bude po ruce každý den. Není to žádná velká práce. Stačí k tomu jedna větší vysloužilá proužkovaná košile (kterou snad tatínek nebude hledat:-), polštářek, černá fixa na textil, nůžky, jehla a nit - nebo šicí stroj.

Postup:

Košili ustřihneme těsně pod rukávy tak, že nám zůstane spodní část košile - obdélník po obou stranách sešitý (boky košile). Sešijeme spodek a vršek obdélníku. Výhodou je, že košile má knoflíčky, proto nemusíme řešit zapínání. Knoflíky budou na zadní straně polštáře. A máme hotovo. Pokud povlak na polštářek "nesedí", můžeme ještě obšít obdélníček zvenčí podle rozměrů samotného polštáře. Na závěr na povlak fixou nakreslíme obrázek - Kanafáska. A mazlicí pohádkový polštářek je připraven!

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2020 07:14

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze