Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Usínání s Kanafáskem
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Určitě vám je známá postavička z večerníčku O Kanafáskovi. Naše děti ji milují!

Zdroj: Andrea Dovalová
Doma máme po babičce jeden velký povlak na polštář - s modrými proužky. Když je někdo nemocný a potřebuje ležet ve vyvýšené poloze (osvědčil se při horečce, kašli, rýmě...), navlékáme ho na obrovský polštář. Po nemoci se radost z uzdravení střídá se smutkem, že se zase bude spát bez Kanafáska.
Jak maminka vyřeší situaci, kdy dcerka pláče, že chce být zase nemocná, aby mohla opět spát na Kanafáskovi? Ušije malého Kanafáska, který bude po ruce každý den. Není to žádná velká práce. Stačí k tomu jedna větší vysloužilá proužkovaná košile (kterou snad tatínek nebude hledat:-), polštářek, černá fixa na textil, nůžky, jehla a nit - nebo šicí stroj.
Postup:
Košili ustřihneme těsně pod rukávy tak, že nám zůstane spodní část košile - obdélník po obou stranách sešitý (boky košile). Sešijeme spodek a vršek obdélníku. Výhodou je, že košile má knoflíčky, proto nemusíme řešit zapínání. Knoflíky budou na zadní straně polštáře. A máme hotovo. Pokud povlak na polštářek "nesedí", můžeme ještě obšít obdélníček zvenčí podle rozměrů samotného polštáře. Na závěr na povlak fixou nakreslíme obrázek - Kanafáska. A mazlicí pohádkový polštářek je připraven!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích