Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Případ chlapečka s PFAPA syndromem

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Zhruba před třemi měsíci mě oslovila maminka sedmiletého hocha. Budu mu v tomto článku říkat „Ivan“. Maminka se od dětské lékařky dozvěděla, že její syn patrně trpí PFAPA syndromem. Byla to odpověď na otázku, proč se Ivanovi pořád vrací angína... 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Během posledního půl roku prodělal několik angín, na které měl antibiotika. "Angíny" se v jasně periodických sledech opakovaly, avšak výsledky laboratorních výtěrů byly v akutní fázi negativní. Jelikož Ivan chodí do školy, přinášela tato onemocnění spoustu starostí a nepříjemností.

V rámci mé homeopaticko-psychologické poradny jsem zvolila postup, který zahrnoval „Kineziologické odblokování“ a specifické homeopatické léky působící především na tzv. Konstituční rovině.

Mezi jednotlivými sezeními jsem od maminky dostávala pozitivní zprávy o tom, jak se teplota postupně snižovala a doba jejího trvání zkracovala. Zhruba před měsícem, když byl „termín periody“ a babičky již byly připravené na hlídání, se teplota vůbec neobjevila!

Co je to PFAPA syndrom?

PFAPA syndrom je charakterizován periodickou horečkou. V dutině ústní jsou přítomny afty a zánět sliznice, celý obraz odpovídá aftózní stomatitidě či angině, do hloubky je přítomen zánět nosohltanu, okolí jsou zduřelé lymfatické uzliny, často se přidají záněty krčních mandlí s povlaky. Při provedení stěru z mandlí je nález negativní a léčba na přítomné projevy nereaguje (léky proti horečce, antibiotika...). Důležité je vědět, že tyto ataky trvají cca týden a opakují se přibližně 1x za měsíc.

Pro přesnou diagnózu PFAPA syndromu neexistují žádná cílená vyšetření. Nemoc je diagnostikována na základě klinických projevů.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:31

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze