Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

I štěňátka trápí nadmuté bříško

Autor: Petra Sumeráková

Ano, i psí miminka může pěkně potrápit bolestivé nadýmání. A stejně jako u lidských miminek neexistuje jeden jediný zaručený způsob jak jim pomoci a ulevit, protože je to zkrátka hodně zapeklitý problém.  

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

Proč k němu dochází a v čem je příčina?

Může to být nedostatečné čištění od psí maminky. Pokud fenka pravidelně každé 2 hodiny štěňátka po kojení neočistí a neolíže, je na problém zaděláno. Problém může vyvolat také umělá výživa. Pokud se štěňátka dokrmují, většina sušeného psího mléka tyto potíže vyvolává. Tímto obdobím si zkrátka většina štěňátek projde a do doby než se začnou stavět na nožičky a více se pohybovat, můžeme mít pár nocí o zábavu postaráno, neboť toto bolení je pro maličké psí tvorečky stejně nepříjemné jako pro lidi a dávají to patřičně a nahlas najevo, takže nás většinou probudí velké kňourání a naříkání.

Problém naní zas až tak banální, jak se může zdát, jelikož štěňátka pláčou, nespí a tím se vyčerpávají, znervózňují fenu i majitele.

Můžete jim zkusit pomoci i homeopaticky, nicméně je zde více variant, dle konstitučních typů miminek.

  • U štěňátek, která pokňourávají i bez jakéhokoli problému, sají často, ale málo či krátce – můžete zkusit Lycopodium 9 C.
  • U mohutnějších štěňat, dobře sajících tlouštíků Nux Vomicu 9 C.
  • Naopak u slabých, která byla při porodu přidušená je dobré Carbo Vegetabilis 9 C.
  • V případě, že jsou štěňátka celkově neklidná, mrskají sebou, lezou neustále po porodní bedně, piští a nemůžou usnout, velmi dobře zabírá Chamomilla 30 C.
  • Občas se stává, že je plynatost spojena i se zácpou a i přes veškeré pokusy o vyprázdění se nedaří štěňátku pomoci. Existuje možnost použití homeopatika Ricinus 5 C. Také se pokusíme masírováním konečníku buď namazaným prstem nebo vlhkým hadříkem tak, jakoby ho lízala fenka, přinutit štěně ke stolici. V nejhorším případě si můžeme pomoci ještě tak, že do konečníku velice opatrně zavedeme koneček tupého předmětu /například teploměru/m který namažeme olejem, abychom zadeček pomohli zprůchodnit.

Jak homeopatika štěňátkům podávat?

Rozpustíme si do malé sklenky vody 5 kuliček a po kapkách aplikujeme malou injekční stříkačkou přímo na jazyk a to tak často, dokud potíže neustoupí. V tomto případě klidně každých 15 minut.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze