Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

I štěňátka trápí nadmuté bříško

Autor: Petra Sumeráková

Ano, i psí miminka může pěkně potrápit bolestivé nadýmání. A stejně jako u lidských miminek neexistuje jeden jediný zaručený způsob jak jim pomoci a ulevit, protože je to zkrátka hodně zapeklitý problém.  

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

Proč k němu dochází a v čem je příčina?

Může to být nedostatečné čištění od psí maminky. Pokud fenka pravidelně každé 2 hodiny štěňátka po kojení neočistí a neolíže, je na problém zaděláno. Problém může vyvolat také umělá výživa. Pokud se štěňátka dokrmují, většina sušeného psího mléka tyto potíže vyvolává. Tímto obdobím si zkrátka většina štěňátek projde a do doby než se začnou stavět na nožičky a více se pohybovat, můžeme mít pár nocí o zábavu postaráno, neboť toto bolení je pro maličké psí tvorečky stejně nepříjemné jako pro lidi a dávají to patřičně a nahlas najevo, takže nás většinou probudí velké kňourání a naříkání.

Problém naní zas až tak banální, jak se může zdát, jelikož štěňátka pláčou, nespí a tím se vyčerpávají, znervózňují fenu i majitele.

Můžete jim zkusit pomoci i homeopaticky, nicméně je zde více variant, dle konstitučních typů miminek.

  • U štěňátek, která pokňourávají i bez jakéhokoli problému, sají často, ale málo či krátce – můžete zkusit Lycopodium 9 C.
  • U mohutnějších štěňat, dobře sajících tlouštíků Nux Vomicu 9 C.
  • Naopak u slabých, která byla při porodu přidušená je dobré Carbo Vegetabilis 9 C.
  • V případě, že jsou štěňátka celkově neklidná, mrskají sebou, lezou neustále po porodní bedně, piští a nemůžou usnout, velmi dobře zabírá Chamomilla 30 C.
  • Občas se stává, že je plynatost spojena i se zácpou a i přes veškeré pokusy o vyprázdění se nedaří štěňátku pomoci. Existuje možnost použití homeopatika Ricinus 5 C. Také se pokusíme masírováním konečníku buď namazaným prstem nebo vlhkým hadříkem tak, jakoby ho lízala fenka, přinutit štěně ke stolici. V nejhorším případě si můžeme pomoci ještě tak, že do konečníku velice opatrně zavedeme koneček tupého předmětu /například teploměru/m který namažeme olejem, abychom zadeček pomohli zprůchodnit.

Jak homeopatika štěňátkům podávat?

Rozpustíme si do malé sklenky vody 5 kuliček a po kapkách aplikujeme malou injekční stříkačkou přímo na jazyk a to tak často, dokud potíže neustoupí. V tomto případě klidně každých 15 minut.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 04:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze