Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poporodní komplikace - zadržená placenta

Autor: Petra Sumeráková

Porod štěňat je u konce. Fena ho zvládla relativně hladce, přesto se občas stane, že není všem komplikacím konec.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

Jedním z největších strašáků je zadržená placenta. Bohužel je stále mnoho lidí z řad začínajících či laických chovatelů, kteří netuší, co v takovém případě hrozí. V tom úplně nejhorším to totiž může být i smrt feny.

Každý chovatel by měl být natolik zodpovědný, že by u porodu feny měl být přítomen a minimálně sledovat jeho průběh a v případě potřeby feně pomoci. Samozřejmostí by měla být i kontrola placent, kolik se narodí štěňat, tolik musí být i placent. Nebudu zastírat, že občas se i tomu největšímu profesionálovi stane, že prostě placenta nebo placenty chybí. Nastávají dvě možnosti: ta první a lepší je, že placentu fenka sežrala, což je velmi časté a člověk si toho nestačí v tom zmatku všimnout. Ta druhá varianta je horší - placenta se štěnětem nevyšla.

I mě se toto během posledního a trochu hektického porodu jedné z našich fen stalo. Jedno štěně šlo ven dost obtížně a tím jak jsem ho musela z porodních cest komplikovaně popotahovat, přetrhl se pupečník a placenta zůstala ve feně. Volbou číslo jedna je v tomto případě aplikace oxytocinu, ale když ani poté nedojde k vyloučení placenty, nastávají na několik dní chovateli dost krušné časy. Při zadržení placenty totiž hrozí děloze infekce, potažmo zánět a v nejhorším případě i sepse.

Řešení je pak individuální a na zvážení a zkušenostech veterinárních lékařů. My se po vzájemné dohodě rozhodli takto: fenku jsme sonograficky monitorovali, abychom viděli v jakém stavu je obsah dělohy, zda se rozkládá a zmenšuje. Odsunuli jsme podávání antibiotik a rozhodli jsme se, že zkusíme homeopatickou prevenci hrozícího zánětu.

Zvolili jsme tuto kombinaci: základním poporodním homeopatikem je pro mé feny Arnica montana 9 C - působí na traumata měkkých tkání a celkově urychluje hojení po porodu, dávkovala jsem 5 granulí – 1x denně.

Lékem číslo 2, který jsem podávala opět 5 granulí 1x denně bylo Pyrogenium 15 C - je to prevence proti hnisavému zánětu.

A posledním, avšak zásadním bylo podávání Silicey - její použití jsem zvolila hned ze tří důvodů. Pro celkové posílení imunity a tím i nastartování obranných mechanismů organismu proti zánětlivému procesu, dále pak je silicea velice dobře známá i tím, že je schopna vypudit z organismu cizí tělesa a vše co tam nepatří nasměruje ven a navíc i ona působí proti hnisání.

Tato kombinace se nám osvědčila skvěle neb placenta odcházela pomalu, ale jistě z dělohy ven a zhruba po 10ti dnech byla veškerá nebezpečí zažehnána. Děloha byla zcela bez nálezu a my jsme ušetřili fenu i štěňata před zbytečnými dávkami antibiotik, fenku pak navíc i před možným chirurgickým zákrokem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.5.2019 17:46

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze