Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie a Mahátma Gándhí

Autor: Lucie Nestrašilová

V sílu homeopatie věřila nejen Matka Tereza, ale i Mahátma Gándhí (1869-1948), indický politický a duchovní vůdce.     

Mahátma Gándhí

Vzhledem k tomu, že Indie byla až do roku 1948 pod britskou nadvládou, byla homeopatie v této zemi poměrně populární. Od té doby, kdy je Indie samostatná, popularita homeopatie v zemi ještě výrazně vzrostla.

30. srpna 1936, poté, co získal Gándhí vlastní zkušenosti s homeopatií stejně jako mnoho jeho kolegů a přátel, řekl: „Homeopatie je nejnovějším způsobem léčby pacientů, ekonomicky výhodnou a neinvazivní. Vláda naší země ji musí podporovat a převzít nad ní patronaci. Dr. Hahnemann, zakladatel homeopatie, byl muž s velkou duševní silou, který zasvětil život tomu, jak pomoci lidem ochránit jejich život unikátními prostředky medicíny. Skláním se před jeho dovednostmi a hrdinskou a humanitární prací, kterou vykonal. Jeho myšlenky znovu ožívají v naší paměti a my bychom ho měli následovat, i když musíme počítat s tím, že konkurence nemá ráda zásady a postupy homeopatie, jelikož ve skutečnosti vyléčí větší procento případů, než jakýkoli jiný způsob léčby, což je nepochybně bezpečnější a úspornější než konvenční lékařská věda.“

Volný překlad z anglického originálu Lucie Nestrašilová
Zdroj: www.homeopathicrevolution.com
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 03:33

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze