Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zastavte se, nebo vás zastaví vaše tělo...

Autor: Lucie Nestrašilová

Před týdnem se na mě obrátil kamarád s prosbou: „Lucko, Ty děláš do té homeopatie... Bolí mě při běhání kyčel. Nemáš na to nějaké homeopatikum?“. Podívala jsem se na něj a řekla jsem: „Tak si tady hezky sedni a vezmeme to od začátku“.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Vykulil na mě své upřímné oči a já spustila lavinu otázek: „Kdy se Ti bolest objevila?“, „Bolí Tě kyčel od začátku, resp. hned jak vyběhneš?“, Pomáhá Ti, když zastavíš?“, „Poznáš rozdíl v intenzitě bolesti podle povrchu, na kterém zrovna běžíš?“, „Nemáš nějaké osobní problémy?“, atp.

Chvíli na mě koukal a moc mé otázky nechápal. V jeho očích jsem viděla otazníky a očekávání, proč mu nedám nějakou růžovou pilulku, která jeho problém vyřeší?!

Nedám.

Vyslechla jsem si jeho příběh a obratem jsem využila služeb naší Rehabilitační poradny a její tváře, naší fyzioterapeutky PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D..

„Můj kamarád je již cca 5 let rekreačním běžcem. Nikdy neměl žádné potíže. Týdně běhal 30-40 km, nyní v zimě cca 20 km. Začal však mít potíže s kyčlí. Asi po 3-5 kilometrech ho začne velmi bolet levá kyčel. Boty má relativně nové, mají naběháno kolem 500 km. Bolí ho pouze levá kyčel, bolest je souvislá, nevystřeluje. Když se bolest objeví, vždy zpomalí (cca o 1 minutu na kilometr). Snaží se dávat si pozor, aby správně našlapoval, ale nic mu nepomáhá. Potíže jsou stejné na jakémkoli povrchu, povrch tedy roli nehraje. Bolest se objevila poprvé v období Vánoc, pak na chvíli ustala, nyní po Novém roce se bolest výrazně zhoršila.

Z psychosomatického hlediska jsem zjistila tyto skutečnosti: v průběhu roku měl úmrtí v rodině, s tím souvisely další problémy. Velmi často cestuje autem, a to velké vzdálenosti. Povoláním je manažer v nadnárodní firmě, má dvě malé děti. Z mého pohledu standardní příběh této doby – unavený manažer. Běh ho velmi baví a současně mu pomáhá se psychicky odreagovat. Kromě běhání často plave a hraje volejbal. Jedním slovem – nezastaví se a tak ho zastavila “kyčel”.”

A co mi naše Radana odpověděla?

“Uvažovala bych o některém z muriatických léků (kvůli úmrtí v rodině). Navrhuji Natrum muriaticum, 1x denně 5 granulí až do vybrání celé tuby. Na lokální příznaky doporučuji Rhus toxicodendron 9 C, Apis mellifica 30 C a Arnica montana 15 C do pitného režimu deset granulí od každého léku do půl litru denně, vybrat tubu od každého léku a uvidí se.

Nicméně jak to popisuješ, je tam nejspíš špatný stereotyp, který by bylo potřeba přecvičit, častá jízda autem může aktivovat spoušťové body na zadní straně stehen, apod. Psychika tento stav jen umocnila a umožnila potížím se dříve manifestovat, přišlo by to stejně, jen o trochu později.”

Svému kamarádovi jsem doporučení přeposlala. Jelikož doposud neměl žádnou zkušenost s homeopatiií, při osobním setkání jsem mu vysvětlila princip užívání homeopatik a čekala jsem, jak se jeho příběh bude odvíjet dál.

Následující den jsem ho potkala s PETkou v ruce. Hlásil mi: “Dnes jsem si ten koktejl namíchal, ale vypil jsem ho hned ráno”. Zahalekala jsem: “Ale to nesmííííš! Říkala jsem Ti, že “koktejl” musíš odpíjet postupně v průběhu celého dne!”… Potkali jsme se koncem týdne, byly dvě hodinky po poledni a PETka byla vypitá jen do půli.

Za další dva dny jsem četla na Facebooku jeho status: “10,5 km - kyčle dobrý – homeopatika? Lucko, není to nějak brzo?“

„Není. Hlavně ale s koktejlem nepřestávej. Až tuby dovybereš, řeknem si podle stavu, jak dál.

Poslechl mě a už se zase usmívá☺

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 17:31

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze