Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeo i babské rady při léčbě chřipky

Autor: Lucie Nestrašilová

Základním pravidlem každé virózy je klidový režim a odpočinek. Snaha o překonání nemoci prací vede nejen k dalšímu šíření viru, ale hlavně k tomu, že se člověk dostává do formy daleko déle a následky v podobě kašle, bolestí hlavy či únavy mohou přetrvávat i několik týdnů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Klid na lůžku, dostatečný přísun tekutin a odlehčená strava je základ, který by měl každý nemocný dodržet.

Od prvních příznaků je vhodné podávat homeopatický přípravek Oscillococcinum. První dávku co nejdříve a pak 1 tubu 3x denně po dobu 1-3 dní. Oscillo je lékem, který má nejvyšší stupeň vědeckého důkazu účinnosti nejen v léčbě, ale i v prevenci chřipky.

Podle průvodních příznaků je dále vhodné zvolit monokomponentní lék. Nechte se inspirovat radami MUDr.Evy Kettmannové v článku "Komplexní léčba chřipky".

V průběhu chřipky je kromě léčby medikamenty vhodné posilovat organismus i jinými metodami jako například aromaterapií, konzumací zdravých plodů, pití odvarů z bylin, apod.

  • Tipy:

Aromaterapie

Citron - pomáhá při chřipce a nachlazení, při bolestech hlavy, při virózách, při duševní námaze, při infekci dýchacích cest, má antiseptické účinky, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávení a příznivě působí na pleť.
Bergamot - posiluje dýchání, ulehčuje při nevolnostech, podporuje trávení, hojení, posiluje nervy, snižuje horečku, tiší bolest, je antidepresivní.

Odvar ze lněného semínka – je účinný na silně vhlký kašel a hustou rýmu Lněné semínko totiž čistí a hojí sliznice, i odhleňuje.

Příprava: 1 litr vařící vody a 1 polévková lžíce lněného semínka (může být i zlatý len, odvar bude hustější)

Postup: Do vařící vody nasypeme lněné semínko, vaříme 5 minut, poté scedíme. Před podáváním můžeme osladit medem, případně dochutit citronem - bude chutnat téměř jako bylinný čaj a ochotně ho vypijí i děti. Pokud by bylo obtížné tento odvar do dětí dostat, můžeme ho použít řidší, tzn. že použijeme méně semínka, nebo ho vaříme kratší dobu. Odvar je trochu slizký.

Odvar z vrbové kůry – celkově působí proti zánětům, baktériím, virům, horečce, prodlužují dobu srážení krve a mají řadu dalších účinků. Vrba je účinná také na posílení nervů a osvědčila se proti nespavosti. Pomáhá při průjmech a zklidňuje střevní křečovité bolesti. Zmenšuje u dětí tzv. hyperaktivitu (zvýšený neklid) způsobenou lehkými záněty a tyto záněty léčí.

Jste nachlazeni a máte horečku?

Připravte si jednu čajovou lžičku drcené vrbové kůry na šálek vody, 5 minut povařte a nechte ustát. Slaďte medem nebo ovocnou šťávou a užívejte po 1 lžíci každé 2 hodiny.

Teetree olej – 1 kapku na lžičku medu 3x denně – nezapomínejte doplňovat vitamin C, teetree olej ho odbourává

Semínka lichořešnice – cucat, rozkousat a sníst - řadí se mezi antibiotika rostlinného původu. Užívá se při zánětech horních cest dýchacích, akutních i chronických zánětech močových cest vyvolaných infekcí

Rakytník - má i výborné odhleňující účinky. O účincích rakytníku se dozvíte v článku Mgr. Andrey Dovalové "Podpora imunity pomocí rakytníku".

Aronie – je bohatý zdroj antioxidantů. Plody arónie mají blahodárný vliv na krevní oběh, snižují hladinu cholesterolu v krvi i krevní tlak. Doporučují se proto při arteroskleróze. Cenný je nejen obsah vitamínů, ale také bioflavonooidů, rutinu pro pevné cévy, který se z plodů i extrahuje pro výrobu léčiv, a dále železa, jódu, fluoru, manganu a dalších mikroelementů, nezbytných pro pevné zdraví a vitalitu.

Pro dospělé:

Vezměte si 0,5 litrový hrnek, udělejte si horký čaj, odšťavněte do něj 1 celý citron a přidejte malého “panáka” vodky, rumu nebo slivovice (pálenky). Popíjejte… Doma v posteli!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 16:53

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze