Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nedostatečná tvorba mléka aneb Když mlíčko neteče

Autor: Petra Sumeráková

Velmi častou komplikací po porodu je slabá či žádná produkce mléka, což je zejména v prvních hodinách a dnech pro štěňata velmi špatné, neb přicházejí o velmi výživné a imunitou nabité mlezivo.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

U mých fen se mi to naštěstí nikdy nestalo, ale řešila jsem to už mnohokrát u mých přátel či klientů.

Jako příklad bych uvedla jeden příběh z mé praxe, který dopadl přímo zázračně. Jedná se o fenku yorkšírského teriéra, která mě dlouhá léta navštěvuje spolu s paničkou za účelem úpravy srsti. V létě tato fenka čekala svá první štěňátka a její majitelka se ptala, jestli se na mne v případě komplikací může obrátit s prosbou o pomoc, že má ve mne coby letitého chovatele důvěru. Samozřejmě, že jsem neodmítla. Netrvalo dlouho a po telefonu slyším smutný hlas, porod proběhl císařským řezem, přežila 3 štěňátka, fenka je sice v pořádku, nicméně nemá mléko. V ordinaci veterinárního lékaře bylo paní řečeno, ať si zakoupí mléko sušené a krmí lahvičkou. Bohužel štěňátka lezla fenečce po bříšku a pudově vyhledávala struky a snažila se z nich napít, jenže mlíčko nikde – což znamenalo nešťastná a plačící psí miminka, nešťastnou fenku a samozřejmě i nešťastnou paničku, která byla unavená a nevyspalá, neboť každé 3 hodiny krmila. Štěňátka však instinktivně lezla po mamince a hledala tekoucí poklad přímo od ní. Paní po mě chtěla v prvé řadě poradit něco, co by uklidnilo ta psí miminka, aby tu maminku tak nesála, když přeci to mlíčko nemá.

Ale proč bych štěňátkům bránila v tom, co je pro ně to nejpřirozenější na světě?

Já se jim to pokusím dát. Takže jsem se paní vyptala, jak dlouho je fenka po porodu, a dozvěděla jsem se, že 3dny. Sice se mi to zprvu zdálo dlouho na to, abychom „vyprovokovaly“ a probudily laktaci, ale za zkoušku to přeci stojí. Takže jsem doporučila homeopatika Agnus castus 5 C – první den klidně 3x denně 5kuliček a jak se říká: Děj se vůle boží. Za několik dní jsem čekala informaci, jak to dopadne.

A jelikož se zázraky občas dějí, v tomto případě zafungovalo vše tak, jak mělo – přímo bleskově. Paní sehnala homeopatika v lékárně ještě ten den odpoledne, takže stihla fence podat 2 dávky a hned druhý den ráno mi vesele volá a z telefonu se ozve: KOJÍME!!! Takže radost veliká, protože nastala spokojenost na všech frontách – miminka dostala svou vysněnou dobrotu, fenka se mohla konečně zklidnit a panička vyspat! Jsem ráda, že i v případech, kdy klasická medicína tvorbu mléka zcela odepsala a odkázala pouze na náhražku, se můžeme spolehnout na to, že homeopatika mohou vše zvrátit a obrátit k dobrému konci.

Skvělé bylo i to, že se zadařilo na první pokus. Ani jsem nemusela sahat po variantě číslo dvě, když Agnus nezabere, a tím je Ricinus communis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 05:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze