Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nedostatečná tvorba mléka aneb Když mlíčko neteče

Autor: Petra Sumeráková

Velmi častou komplikací po porodu je slabá či žádná produkce mléka, což je zejména v prvních hodinách a dnech pro štěňata velmi špatné, neb přicházejí o velmi výživné a imunitou nabité mlezivo.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

U mých fen se mi to naštěstí nikdy nestalo, ale řešila jsem to už mnohokrát u mých přátel či klientů.

Jako příklad bych uvedla jeden příběh z mé praxe, který dopadl přímo zázračně. Jedná se o fenku yorkšírského teriéra, která mě dlouhá léta navštěvuje spolu s paničkou za účelem úpravy srsti. V létě tato fenka čekala svá první štěňátka a její majitelka se ptala, jestli se na mne v případě komplikací může obrátit s prosbou o pomoc, že má ve mne coby letitého chovatele důvěru. Samozřejmě, že jsem neodmítla. Netrvalo dlouho a po telefonu slyším smutný hlas, porod proběhl císařským řezem, přežila 3 štěňátka, fenka je sice v pořádku, nicméně nemá mléko. V ordinaci veterinárního lékaře bylo paní řečeno, ať si zakoupí mléko sušené a krmí lahvičkou. Bohužel štěňátka lezla fenečce po bříšku a pudově vyhledávala struky a snažila se z nich napít, jenže mlíčko nikde – což znamenalo nešťastná a plačící psí miminka, nešťastnou fenku a samozřejmě i nešťastnou paničku, která byla unavená a nevyspalá, neboť každé 3 hodiny krmila. Štěňátka však instinktivně lezla po mamince a hledala tekoucí poklad přímo od ní. Paní po mě chtěla v prvé řadě poradit něco, co by uklidnilo ta psí miminka, aby tu maminku tak nesála, když přeci to mlíčko nemá.

Ale proč bych štěňátkům bránila v tom, co je pro ně to nejpřirozenější na světě?

Já se jim to pokusím dát. Takže jsem se paní vyptala, jak dlouho je fenka po porodu, a dozvěděla jsem se, že 3dny. Sice se mi to zprvu zdálo dlouho na to, abychom „vyprovokovaly“ a probudily laktaci, ale za zkoušku to přeci stojí. Takže jsem doporučila homeopatika Agnus castus 5 C – první den klidně 3x denně 5kuliček a jak se říká: Děj se vůle boží. Za několik dní jsem čekala informaci, jak to dopadne.

A jelikož se zázraky občas dějí, v tomto případě zafungovalo vše tak, jak mělo – přímo bleskově. Paní sehnala homeopatika v lékárně ještě ten den odpoledne, takže stihla fence podat 2 dávky a hned druhý den ráno mi vesele volá a z telefonu se ozve: KOJÍME!!! Takže radost veliká, protože nastala spokojenost na všech frontách – miminka dostala svou vysněnou dobrotu, fenka se mohla konečně zklidnit a panička vyspat! Jsem ráda, že i v případech, kdy klasická medicína tvorbu mléka zcela odepsala a odkázala pouze na náhražku, se můžeme spolehnout na to, že homeopatika mohou vše zvrátit a obrátit k dobrému konci.

Skvělé bylo i to, že se zadařilo na první pokus. Ani jsem nemusela sahat po variantě číslo dvě, když Agnus nezabere, a tím je Ricinus communis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 11:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze