Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Kondice dnešních školáků
Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.
Právě probíhá období zápisů do škol a mne se opět řada mých kamarádek a známých ptá na správnou aktovku a vše co s tím souvisí. Ze stejného důvodu jsem před rokem napsala článek o aktovkách, nicméně po roce přidávám i jiný úhel pohledu, možná ne tak populární, leč jistě k zamyšlení!

Zdroj: Lucie Nestrašilová
Hodně se mluví, píše a natáčí celá videa o správné aktovce, jejích rozměrech, licituje se o správném umístění na zádech o její váze a podobně. O čem se ale mluví a píše méně, to je kondice dnešních školáků. Ano, děti školou povinné musí nosit každý den na zádech těžkou aktovku, co s tím?
Pokud je pohybový systém dítěte v pořádku, a to nejen stran správného držení těla, ale také kondice, ani tato zátěž mu neublíží. Pokud si tedy vaše dítě vysloveně nestěžuje na bolesti zad, které jsou případně asymetrické, omezují hybnost dítěte a podobně, zvažte prosím, zda jeho stížnosti neplynou také z nedostatku jeho kondice.
Když jsem se přestěhovala z města na vesnici, měla jsem pocit, že zde mají děti tu nejlepší péči, tedy v tomto ohledu minimální, což je podle mne vede k samostatnosti. Byla jsem pyšná na to, že moje dítě bude chodit pěšky do školy, přírodou, bude otužovat svůj imunitní i pohybový systém. Ano, já to svému dítěti dopřála, ale minimálně 50% rodičů ne. Ze zcela nepochopitelných důvodů vozí své děti až před školu autem, čímž velmi omezují adaptaci výše uvedených systémů lidského těla.
Co by si měl rodič říct a vzít v úvahu, když řeší zátěž svého dítěte? Má dítě správnou aktovku? Je lehká?Splňuje doporučované požadavky?
Doporučení je nasnadě, nejen ve zmiňovaném článku o aktovkách, ale na internetu je takových doporučení s celkem logickými vysvětleními mnoho. Obvykle si neprotiřečí, biomechanické zásady a doporučení pro šetření pohybového systému se nedají vcelku moc popřít či rozporovat.
Nosí v ní dítě opravdu jen to potřebné?
Zkontrolujte svému dítěti občas aktovku. Také jsem byla přesvědčena, že už nemůžeme nic vyřadit. Kupte školákovi tašku, která se dá přivázat z boku k lavici, ať si zde může nechávat věci, které může mít doma i ve škole, např. sadu fixů a pastelek, nůžky, kružítko, pravítka, mazací tabulku, apod… Jen to je dohromady minimálně 0,5 kg. Také si ověřte, zda Vaše dítko nenosí "pro jistotu" do školy všechny věci, aby něco nezapomnělo. Je to velmi časté a mnohem jednodušší, než si věci každý den chystat a kontrolovat.
Ví mé dítě, co je to chodit rovně?
Poučte své dítě o tom, že může mít sebelepší aktovku, a klidně i poloviční zátěž, ale když nebude chodit rovně, budou ho záda bolet i tak. Poučte jej také o tom, že když bude někde čekat, např. na autobus nebo po přesunu před jinou učebnu, ať si tašku ze zad sejme a tím si na chvíli odlehčí.
Má mé dítě dostatečnou kondici?
A to je opět velký problém, zmíněný v článku „Kolik pohybu dětem stačí?“. Myslete na kondici svého dítěte. Na to, že aktovku nenosí ve škole celý den. Jde jen o cestu do školy a zpět. Mírná zátěž dětem neublíží, ale může je naopak posílit.
Existují samozřejmě případy, kdy kvůli onemocnění (např. pohybového systému, nebo kvůli vadnému držení těla) je potřeba zátěž omezit, ale často jen po určitý čas. Takových dětských pacientů, kterým bych zátěž aktovkou nedoporučila je opravdu velmi málo. Svými slovy nechci v žádném případě zlehčovat hmotnost plně vybavené aktovky, pouze vám nabízím jiný úhel pohledu☺
Vaše Radana.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích