Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Příprava a porod u fen s pomocí homeopatie

Autor: Petra Sumeráková

V mé chovatelské stanici jsem odchovala celkem 11 vrhů - všechny přirozenou cestou, nikdy nebylo nutné zasáhnout císařským řezem – což už podle mě není jen náhoda a štěstí, ale právě i účinek homeopatie, která mi u každého porodu mých fen významně pomohla.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

Přirozené porody nejsou to jediné na čem si jako chovatel zakládám a na co jsem velmi hrdá, ale dalším velmi důležitým faktorem je zkrácení porodní doby, menší vysílení fen, tím pádem i zmenšení stresu a následných dalších porodních či poporodních komplikací, které u náročných či dlouhých porodů hrozí.

Základními homeopatiky, kterými si fenky na porod chystám a připravuji, je Actea a Caulophyllum, které od 60. dne podávám střídavě obden po 5 kuličkách, jeden den Acteu, druhý den Caulophyllum, a to až do dne porodu. U průměrných vrhů 3–6 štěňat mám tak většinou jistotu, že fenky rodí přesně 63. den. U vrhů s 1–2 štěňaty je to o něco později, ale to je samozřejmé.

S pomocí homeopatik se fenky lépe otvírají, krásně se regulují porodní stahy a plody lépe a hlavně rychleji sestupují.

Při samotném porodu používám zmiňovaná homeopatika tak, že si obojí opět po pěti kuličkách rozpustím ve sklenici s vodou a při stazích střídavě používám jedno a pak druhé tak, že injekční stříkačkou kápnu feně přímo na jazyk, stahy jsou intenzivnější, většinou do pár sekund vidím, jak se děloha krásně stahuje a plod se dere ven. Opravdu neznám několikahodinové prodlevy mezi štěňaty. U nás se jedná většinou o několik desítek minut někdy ani to ne. (Jen pro zajímavost: není u nás výjimkou, že vrh čítající 6 štěňat jsme odrodili ani ne za 2 hodiny – počítáno od začátku stahů!)

Když se občas stane, že se mi zdá interval přeci jen delší a že fena se chová, jako by měla porozeno, a porod se jakoby zastaví, podám Opium 9 nebo 15 C. V podstatě zapůsobí jako oxytocin, porod se znovu rozjede, brzy uvidíte znovu stahy a navíc má tu výhodu, že ještě okysličí plody, které jsou v děloze či porodních cestách, a tím eliminuje případné přidušení. Když se i přes veškerou snahu stane, že se štěně narodí přidušené, okamžitě po vyčištění dýchacích cest a odsátí zbytků plodové vody podávám zmiňované opium přímo na jazýček štěňátka – působí to velice rychle, a to i na případy typu, že štěňátko tzv. lapá po dechu.

Dalším, pro mě důležitým, homeopatikem, které po porodu používám jak u feny tak u štěňat, je Arnika montana. Po porodu ji co nejdřív podávám feně na rychlé zhojení porodních cest i genitálií, které mohou být poraněny, to samé v případě například pohmožděných štěňátek, která jsme museli trochu pracněji vyprošťovat, okamžitě na jazyk v den porodu kápnout kapku arniky, ostatním, i nepohmožděným, taktéž. Osvědčilo se mi to na zastavení krvácení a velmi rychlé zhojení pupečního pahýlu. Já osobně ani pupečníky nepodvazuji, jen vymačkám zbytek krve, podám arniku a druhý den už jsou pupíčky krásně zaschlé a pahýly bez problémů odpadlé.

Co mohu ještě v den porodu doporučit, je Phosphorus a podávat jej štěňatům nejlépe až do odstavu pro nastartování zdravého vývoje veškerých vnitřních orgánů. Pro fenku se mi také osvědčila China. Ať už byl porod sebekratší, přeci jen je to vysilující záležitost a tím, že se u fen spustí laktace, je potřeba doplnění energie a obnovení pitného režimu a tekutin, na což China zabírá opět velmi dobře.

Příště se s vámi podělím o homeopatika, která používám při drobných poporodních komplikacích i v běžné péči o fenu a štěňata po porodu až do odběru.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.10.2020 09:31

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze