Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nemluva

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Po čase mám opět velkou chuť podělit se s vámi o zkušenost z praxe, která potěší a možná některé opět namotivuje pro homeopatii a její šíření.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Mými malými pacienty v rehabilitační ordinaci jsou často předčasně narozené děti. Tyto děti mohou mít problém jak s vývojem pohybu, tak psychiky, obecně se tyto pojmy u dětí schovávají za slova psychomotorický vývoj. Zajímavé je, že děti, které se narodí velmi předčasně, např. již ve 25. týdnu těhotenství, mívají často problém v oblasti zraku, sluchu nebo jiných poznávacích funkcích, kdežto děti narozené později, např. ve 33. týdnu těhotenství, mívají mnohdy problém spíš v oblasti pohybové. Samozřejmě toto neplatí striktně.

Je moc hezké vidět, jak dítě zraje a vyvíjí se, a pro mne je velmi krásné dětem pomáhat a účastnit se jejich vývoje. My, fyzioterapeuti, takto provázíme děti jejich vývojem a růstem s rehabilitací nezřídka až do dospělosti.

Mou ordinaci navštěvovala maminka s dcerou narozenou ve 29. týdnu těhotenství. Holčička velmi rychle s pomocí Vojtovy metody doháněla odchylky od svého vývoje vůči svým vrstevníkům, jen řeč stále vázla. Ve věku tří let, když měla nastoupit do školky, začala užívat homeopatický lék Lachesis. Ten v oblasti psychiky podporuje komunikaci, a to i v oblasti mluveného slova. Holčička se po měsíci krásně rozmluvila v celých větách.

Pro mne a snad i pro vás opět jen malá ukázka toho, kde všude může homeopatie pomoci.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2018 07:55

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze