Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nemluva

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Po čase mám opět velkou chuť podělit se s vámi o zkušenost z praxe, která potěší a možná některé opět namotivuje pro homeopatii a její šíření.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Mými malými pacienty v rehabilitační ordinaci jsou často předčasně narozené děti. Tyto děti mohou mít problém jak s vývojem pohybu, tak psychiky, obecně se tyto pojmy u dětí schovávají za slova psychomotorický vývoj. Zajímavé je, že děti, které se narodí velmi předčasně, např. již ve 25. týdnu těhotenství, mívají často problém v oblasti zraku, sluchu nebo jiných poznávacích funkcích, kdežto děti narozené později, např. ve 33. týdnu těhotenství, mívají mnohdy problém spíš v oblasti pohybové. Samozřejmě toto neplatí striktně.

Je moc hezké vidět, jak dítě zraje a vyvíjí se, a pro mne je velmi krásné dětem pomáhat a účastnit se jejich vývoje. My, fyzioterapeuti, takto provázíme děti jejich vývojem a růstem s rehabilitací nezřídka až do dospělosti.

Mou ordinaci navštěvovala maminka s dcerou narozenou ve 29. týdnu těhotenství. Holčička velmi rychle s pomocí Vojtovy metody doháněla odchylky od svého vývoje vůči svým vrstevníkům, jen řeč stále vázla. Ve věku tří let, když měla nastoupit do školky, začala užívat homeopatický lék Lachesis. Ten v oblasti psychiky podporuje komunikaci, a to i v oblasti mluveného slova. Holčička se po měsíci krásně rozmluvila v celých větách.

Pro mne a snad i pro vás opět jen malá ukázka toho, kde všude může homeopatie pomoci.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.2.2018 20:46

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze