Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vydatné palačinky pro vítězné hokejisty

Autor: Lucie Nestrašilová

Po náročném hokejovém turnaji v mrazivě slunečném dni jsem chtěla udělat našemu úspěšnému střelci radost a udělat mu něco dobrého. Vzhledem k tomu, že přes den vydal spoustu energie, chtěla jsem do něj "tajně" dostat i pár výživných maličkostí.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jeho přáním byly palačinky. A tak jsem vykouzlila palačinky, které se "tvářily" jako klasické, ale přitom byly něčím jiné. Vyměnila jsem hladkou mouku za špaldovou, přisypala pár semínek, oříšky, kokos... A úspěch se záhy dostavil!

Co jsem potřebovala?

3 domácí vejce
400 ml BIO mléka
5 polévkových lžic špaldové mouky jemně mleté
2 lžíce polohrubé mouky (aby se těsto nelepilo. Lze přidat i mouku celozrnnou pšeničnou, pak je ale lepší nechat těsto odležet.)
2 polévkové lžíce třtinového cukru
polévkovou lžíci nastrouhaného kokosu
polévkovou lžíci nasekaných mandlí a oříšků
polévkovou lžíci chia semínek
čajovou lžičku zlatého lněného semínka
ghí (přepuštěné máslo)
fíkovou a malinovou marmeládu
banán a oříšky na ozdobu

Všechny ingredience jsem metlou vyšlehala, na pánvi jsem rozpustila kávovou lžičku ghí (na palačinky je skvělé, nepřipaluje se) a osmahla jsem na něm palačinky. Naplnila jsem je skvělou fíkovou a malinovou marmeládou a celou dobrotu jsem doplnila kousky banánu a oříšků. Pár z nich jsem ozdobila i BIO datlovým sirupem.

Palačinky se opravdu "tvářily" jako ty klasické, ale na pánvi krásně voněly po oříšcích a přidaných semínkách. Syn ani ostatní členové rodiny můj tajný plán neprokoukli a náramně si pochutnali:-)

Poznámka: Palačinky dělám "od oka", výše uvedený poměr surovin je můj odhad. Těsto by se mělo při nalévání na pánev lehce táhnout. Pokud se příliš lepí, přidejte trochu mouky.

  

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 14:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze