Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vydatné palačinky

Autor: Lucie Nestrašilová

Domácí školu a stop sociálním kontaktům jsme vzali do svých rukou a rozhodně neleníme. Nejmladší syn v pubertálním věku sice nemůže hrát svůj milovaný hokej, přesto však téměř každý den trénuje a pracuje především na své fyzické kondici. Jelikož je ve fázi rychlého růstu, má stále hlad. Na mou otázku: "To máš zase hlad?", reaguje "Jsem vývinu!".

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Strava je v jeho vývinu zcela zásadní. A to nejen s ohledem na fyzickou zátěž. Proto stále hledám varianty, jak nahradit "prázdné" potraviny jejich zdravější variantou. A tak vznikly i tyto palačinky. Věřím, že jejich vydatnější variantu ocení i vaše děti.

Recept:

3 domácí vejce
400 ml bio mléka
5 polévkových lžic špaldové mouky jemně mleté
2 lžíce polohrubé mouky (těsto se pak méně lepí. Lze přidat i mouku celozrnnou pšeničnou, pak je ale lepší nechat těsto odležet)
2 polévkové lžíce třtinového cukru (není nutné, často cukr nedám vůbec)
polévkovou lžíci nastrouhaného kokosu
polévkovou lžíci nasekaných mandlí a oříšků
polévkovou lžíci chia semínek
čajovou lžičku zlatého lněného semínka
ghí (přepuštěné máslo)
fíkovou a malinovou marmeládu
ovoce na ozdobu

Všechny ingredience jsem metlou vyšlehala, na pánvi jsem rozpustila kávovou lžičku ghí (na palačinky je skvělé, nepřipaluje se) a osmahla jsem na něm palačinky. Naplnila jsem je skvělou fíkovou marmeládou a celou dobrotu jsem doplnila kousky banánu a oříšků.

Palačinky se "tvářily" jako ty klasické, ale na pánvi krásně voněly po oříšcích a přidaných semínkách. Syn ani ostatní členové rodiny můj tajný plán neprokoukli a náramně si pochutnali.

Poznámka: Palačinky dělám "od oka", výše uvedený poměr surovin je můj odhad. Těsto by se mělo při nalévání na pánev lehce táhnout. Pokud se příliš lepí, přidejte trochu mouky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:10

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze